ZH8

Etkileyici sesle 8K görkemi, inanılmaz ama gerçek

Büyük ekranda 8K’nın nefes kesen ayrıntı dünyasına adım atın ve görüntüleri, ekrandan ses deneyimiyle hassas şekilde eşlenmiş halde izleyin. İnce ve sade tek parçalı tasarım sizi aksiyonun içine çeker.

TELEVİZYONLAR

ZH8 | Full Array LED | 8K | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Android TV)

ZH8 Series
ZH8 | Full Array LED | 8K | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Android TV) ürününün fotoğrafı

189 cm (75 inç)|215 cm (85 inç)

Ödüllü
TechRadar recommends logosu
Bu yıl bir LCD TV’de gördüğümüz en tutarlı etkiye sahip ve izleyiciyi en çok içine çeken görüntüler Z8H/ZH8’deydi.
HDTVtest ödülü logosu
“Sony ZH8 veya Z8H, 2020’de değerlendirdiğimiz en iyi LED/LCD televizyon.’’
2020 reddot ödülü sahibi logosu
En üstün 3 özellik
#picture
Daha çok ekran. Daha çok 8K ayrıntı. Daha çok güzellik.

Ne izlerseniz izleyin güçlü işlemcimiz, bu 8K TV’nin yoğun derinliğini ve ayrıntılarını ortaya çıkarır. Yerel karartmalı Full Array LED TV ekranında daha derin siyahlar ve daha parlak ışıklar görün.

Ses ile görüntünün uyumunu gösteren konser
Ses ve görüntü uyum içinde, hoparlör çerçevenin kendisi 

Çerçeveye entegre edilmiş hoparlörlerle, sesi sahnenin doğru yerinden duyun. Hoparlörlerin ekranın merkezine daha yakın olması, sesle görüntülerin uyum içinde olmasını sağlar.

Minimal tek parçalı tasarım konsepti
Sürükleyicilik için tasarlanmış büyük ekran 

Minimal tek parçalı tasarımı ve ince çerçevesiyle bu 8K LED TV, büyük ekranda 8K deneyimini evinize getirir. Dikkatiniz dağılmadan eğlencenize kendinizi kaptırın.

DİĞER ÖZELLİKLER

Favori eğlencenize giden daha kısa bir yol
Daha çok ekran. Daha çok 8K ayrıntı. Daha çok güzellik.

Ne izlerseniz izleyin güçlü işlemcimiz, bu 8K TV’nin yoğun derinliğini ve ayrıntılarını ortaya çıkarır. Yerel karartmalı Full Array LED TV ekranında daha derin siyahlar ve daha parlak ışıklar görün.

Ne izlerseniz izleyin olağanüstü çözünürlük

Sony’nin eşsiz özellikleriyle her türlü içerik gerçekçi 8K’ya yakın çözünürlüğe yükseltilebilir. X1™ Extreme’den iki kat hızlı olan X1™ Ultimate işlemcimiz, 4K’nın dört katı çözünürlükle 8K görüntüleri desteklemek için verileri hassasiyetle analiz edip işleyerek derinlik, doku ve ayrıntı bakımından zengin sahneler sunar. 4K ve 2K kalitesinde çekilmiş görüntüler dahi eşsiz bir 8K veri tabanı kullanılarak 8K X-Reality™ PRO ile 8K’ya yakın kaliteye yükseltilir. Ardından her nesnenin çözünürlüğü, Object-based Super Resolution ile optimize edilerek neredeyse gerçek dokular üretilir. 

Hassasiyetle kontrol edilen gerçek kontrasta inanın

8K panelde parlaklık üretmek, düşük iletim hızı nedeniyle zor olabilir. Bu 8K TV, ekranın tamamında ışık çıkışını hassasiyetle dengeleyerek sahnelerin nefes kesen kontrastla dolmasını sağlar. Bağımsız olarak aydınlatılan LED bölgeleriyle Full Array LED, parlak alanları daha parlak ve karanlık alanları daha karanlık göstererek daha gerçekçi bir kontrast sağlar. Parlayan yüksek noktalarda parlaklığı ve gölgelerde derin siyahları ayarlayan 8K X-tended Dynamic Range™ PRO ile kontrast daha da iyileştirilir.

Edge tipi LCD arka panel ve ekran
Edge tipi LCD
Geleneksel Full Array LED arka panel ve ekran
Geleneksel Full Array LED
X-tended Dynamic Range PRO Özellikli Sony Full Array LED arka panel ve ekran
8K X-tended Dynamic Range PRO ile Sony Full Array LEDSol: Arka ışık, Sağ: TV ekranı

Gün doğumu sırasında gölde iki kano
Gerçeğe daha da yakın bir renk ve kontrast

Object-based HDR remaster

Nesne tabanlı HDR remaster ile ekrandaki nesnelerde renk tek tek analiz edilir ve kontrast ayarlanır. Çoğu TV’de ise kontrast sadece bir adet siyahtan beyaza kontrast eğrisi üzerinde ayarlanır. Nesnelerde tek tek remaster uygulandığından bu TV daha iyi bir derinlik ve dokular, ayrıca daha gerçekçi görüntüler üretebilir.

Daha geniş, daha hassas bir renk yelpazesi üretir

X1 işlemcilerimizle desteklenen TRILUMINOS, renk aralığını genişleterek geleneksel bir televizyondan daha fazla renk üretir. Her görüntünün verilerini analiz edip işleyerek renklerin daha da doğal ve hassas olmasını sağlar; böylece görüntüler hiç olmadığı kadar gerçekçi olur.

TRILUMINOS ile geniş renk aralığını gösteren balonlar
X-Wide Angle yanlardan izlerken renkleri nasıl koruyor?
Her açıdan güzel renkler

Artık yandan TV izlemek de tam ortadan izlemek kadar tatmin edici. Sony’nin arka aydınlatmanın ışığını kontrol etme amaçlı orijinal optik tasarımı olan X-Wide Angle özellikli panel, nereden izlerseniz izleyin renklerin gerçekçi görünmesini sağlar.

X-Motion Clarity hızlı hareket içeren sahneleri nasıl parlak ve net hale getiriyor?
Hızlı hareket eden sahneleri parlak ve net hale getiriyoruz

Bazı ekranlarda spor sahneleri ve hızlı aksiyon sahneleri bulanık görünebilir. En yeni X-Motion Clarity™ teknolojimiz her sahnenin pürüzsüz, parlak ve net olmasını sağlar. Her “göz kırpma” ayrı olarak kontrol edilir, süre optimize edilir ve gerektiğinde parlaklık güçlendirilir; böylece hiçbir sahneyi kaçırmazsınız.

En beğenilen özelliklerimize dönün

Ses ve görüntü uyum içinde, hoparlör çerçevenin kendisi 

Çerçeveye entegre edilmiş hoparlörlerle, sesi sahnenin doğru yerinden duyun. Hoparlörlerin ekranın merkezine daha yakın olması, sesle görüntülerin uyum içinde olmasını sağlar.

Sesi sahnenin doğru yerinden duyun

Hoparlörü ekranın altına yerleştirilmiş geleneksel TV’lerdeki ses genellikle görüntüyle senkronize olmaz. Acoustic Multi-Audio™ teknolojimizde, gerçekten sürükleyici bir deneyim için sesin aksiyonu takip etmesini sağlayan, titreşimli bir çerçeve tweeter’ı bulunur. Bağımsız amplifikatörler, yüksek tonlu alanlarda bu hoparlörün ses konumlandırmasını hassasiyetle yönetmek üzere ayrı ayrı kontrol edilir ve daha fazla gerçekçilik için ses basıncını ve istikrarını iyileştirir.

Daha net diyalog, vokal ve enstrüman için Merkez Hoparlör Modu
Nefes kesen sesin merkezinde yatan güç

BRAVIA’nızı merkez hoparlör olarak kullanın ve diyalogları, vokalleri ve enstrümanları sıra dışı bir netlikle duyun. Sürükleyici bir sinema deneyimi yaşamak için ev sineması sisteminizi bağlamanız yeterli.

Dolby Atmos® ile ses çevrenizde dolaşır 

Sahnenin ortasındaymış gibi ses çevrenizi sarsın. Dolby Atmos ile, ses hem yanlardan hem de yukarıdan gelir, böylece gerçekten çok boyutlu bir deneyim için nesnelerin üstünüzde hareket ettiğini daha gerçekçi bir şekilde duyabilirsiniz.

Dolby Atmos ile ses çevrenizde dolaşır
S-Force Front Surround, çoklu bir surround hoparlör sistemi oluşturur
S-Force Front Surround ile çok boyutlu sesin keyfini çıkarın

Sesi, ayrı bir çoklu surround hoparlörle duyacağınız gibi duyun. Girişleri yukarı dönüştüren S-Force Front Surround, TV’nizde sanal olarak çoklu bir surround hoparlör sistemi oluşturur, böylece daha sürükleyici sesin tüm heyecanını yaşayabilirsiniz.

Sesleri net bir şekilde duyun

Ses Büyütmeyle, ses seviyesini yükseltmek zorunda kalmadan insan konuşmalarını net duyabilirsiniz; haber bültenleri ve belgeseller için idealdir.

Ses Büyütmeyle insan seslerini net duyun

En beğenilen özelliklerimize dönün

Ortam nasıl olursa olsun üstün görüntüler ve ses

Arkanıza yaslanıp mümkün olan en iyi izleme deneyiminin keyfini çıkarın. Sony’nin eşsiz ortam optimizasyonu teknolojisi, görüntüyü ve sesi otomatik olarak ortamınıza göre ayarlar.

Parlaklık odanıza göre ayarlanır

Geleneksel TV’lerde, parlaklık odadaki ışıktan bağımsız olarak aynı kalır ve sonuçta fazla karanlık veya parlak görüntüler ortaya çıkar. Bu 8K TV’de, aydınlık odalarda parlaklığı yükseltip karanlık odalarda azaltarak görüntü parlaklığını oda koşullarına göre optimize eden, gömülü bir ışık sensörü bulunur, böylece ideal görüntüyü elde edersiniz.

Işık sensörü, karanlık odalarda parlaklığı azaltır
KARANLIK ODADA AZALTILAN PARLAKLIK
Işık sensörü, aydınlık odalarda parlaklığı artırır
AYDINLIK ODADA ARTIRILAN PARLAKLIK
Ortamınıza göre özel olarak uyarlanan ses

Odanızın ortamına göre ses deneyimi değişebilir. Örneğin perdeler sesi emebilir veya TV’nin önündeki nesneler ses geçişini engelleyebilir; bu da duyduklarınızın kalitesini düşürür. Bu TV, nesneleri algılayıp iyileştirilmiş ve odanıza göre optimize edilmiş ses üretir.

En beğenilen özelliklerimize dönün

Sürükleyicilik için tasarlanmış büyük ekran 

Minimal tek parçalı tasarımı ve ince çerçevesiyle bu 8K LED TV, büyük ekranda 8K deneyimini evinize getirir. Dikkatiniz dağılmadan eğlencenize kendinizi kaptırın.

Muhteşem tasarımımızın sizi aksiyonun içine nasıl çektiğini görün
Sürükle
Ayarlanabilir Stant

Ayarlanabilir stant yalnızca bazı ekran boyutlarında kullanılabilir.

Dar çerçeveyi gösteren yandan TV çekimi
Dar alüminyum çerçeve

Televizyona değil, görüntüye odaklanmanızı sağlar. 

Gürültüsüz standın yakın çekimi
Gizli stant, çift pozisyon

Gürültüsüz standımız, fark edilmeyecek şekilde rafta durur ve izleme deneyiminizi bozmaz. Geniş ve dar ayarlarla, büyük veya küçük raflarda kullanabilirsiniz.

Kablo yönetiminin ayrıntıları
Kablo karışıklığını en aza indirin

Kablo tutucular kabloları düzenli bir şekilde saklar, böylece televizyonunuz karışıklıktan kurtulur ve önden, yanlardan ve arkadan güzel görünür.

En beğenilen özelliklerimize dönün

Akıllı eğlencenin keyfini çıkarın

Tek yerde 400.000’i aşkın film ve program keşfedin. TV’nizi sesinizle kontrol edin ve akıllı telefonunuzdan TV’nize içerik akışı yapıp zahmetsizce izleyin.

Sınırsız eğlencenin kapılarını aralayın

Android TV’de zengin film, program, müzik, oyun ve spor seçenekleri, ayrıca daha birçok içerik arasından seçim yapın. Tek yapmanız gereken BRAVIA’nızdan favori eğlence içeriğinizi oynatmasını istemek ve sırtınızı yaslayıp keyfinize bakmak. Chromecast built-in sayesinde mobil uygulamaların keyfini TV’nizde de çıkarabilirsiniz.

Tek ihtiyacınız olan sesiniz
Android TV’nin eğlence içeriğinde arama yapan aile
Konuşmak, yeni dünyaları keşfetmenin eğlenceli bir yolu

Hayal edebileceğiniz tüm eğlenceyi konuşma hızınızda bulun. Gelişmiş sesle kontrol özelliğiyle bu Android Smart TV, uygulamalardan veya yayından filmlerin ve programların keyfini anında çıkarmanızı sağlıyor.

Tüm Smart TV’lerden daha fazla uygulama
5000’i aşkın uygulama, tüm Smart TV’lerden daha fazla

Sony’nin Android Smart TV’sinde görülmemiş sayıda uygulama bulunur. Hayatınıza eğlence katanları seçin.

Güçlü çip setiyle artık beklemek yok
Artık beklemek yok

Uygulamalar daha hızlı başlar ve uygulamalar arasında geçiş yaparken beklemeniz gerekmez; Netflix öncesine göre 3 kat hızlı başlar.

Favori uyumlu cihazlarınıza kolayca bağlanın
Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi büyütün

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve dahasının keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın.

Apple AirPlay ve Chromecast ile Android ve akıllı telefon, Sony TV’ye ortam yayını yapıyor
Hem gündüz hem de gece kolay kullanılan birinci sınıf kumanda

En beğenilen özelliklerimize dönün

İçerikler, oluşturanların istediği gibi 

Görüntüler filmden TV’ye dijital olarak sıkıştırıldığında, kaliteden ödün verilir ve deneyiminiz yönetmenin stüdyoda hayal ettiği gibi olmaz. Çeşitli eşsiz özellikler, stüdyo kalitesinde eğlenceyi kendi evinizde, yönetmenin istediği gibi yaşamanızı sağlar.

Netflix Calibrated mode
Netflix Calibrated Mode ile stüdyo kalitesi

Bu mod, Netflix orijinal programlarının keyfini çıkarmak ve bir TV’de stüdyo değerlendirme ustasıyla aynı görüntü kalitesini üretmek üzere özel olarak geliştirildi. Netflix Calibrated Mode ile oluşturucunun vizyonu ve niyetine sadık kalınıyor.

Sinema heyecanını kucaklayın

Sinema heyecanını evde yaşayın. Dolby Vision™ otantik izleme için sahneleri canlandırırken, Dolby Atmos™ odayı sarıp sarmalayan bir surround ses ile doldurur.

Film izleyen aile
CalMAN Ready logosu
Oluşturucu ekibin tutkusunu koruyor

Bu TV, prodüksiyon sürecinden gelen renk farklılıklarını ele almak için Portrait Displays’in yüksek performanslı Calman otomatik kalibrasyon yazılımını kullanmaya hazır. Bu da eşsiz bir kalibrasyon seviyesi sunuyor ve alışıldık görüntü ayarlarıyla yapılamayan ince ayarları mümkün kılıyor. TV sinyalinin aslına sadık, yüksek doğrulukta renk üretiliyor ve zamanla oluşabilecek en küçük renk değişikliklerine dahi adaptasyon sağlanıyor. Bu TV’nin Calman hazır niteliği, post prodüksiyon sırasında kalite kontrol iş akışlarında görsel oluşturma ekibinin kullandığı yazılımdan müşterilerin de yararlanmasını sağlıyor ve evde profesyonel sınıf renk kalibrasyonlu hassasiyette görüntüler sunma kararlılığımızın yeni bir kanıtı oluyor.

En beğenilen özelliklerimize dönün

Erişilebilirlik işlevi
Android TV’de Yardımcı Teknoloji

TV’lerimiz görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojisine sahiptir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri