ZX500 Walkman® ZX Serisi ürününün görüntüleri
ZX500 Walkman® ZX Serisi ürününün görüntüleri
ZX500 Walkman® ZX Serisi ürününün görüntüleri
ZX500 Walkman® ZX Serisi ürününün görüntüleri
ZX500 Walkman® ZX Serisi ürününün görüntüleri
ZX500 Walkman® ZX Serisi ürününün görüntüleri
ZX500 Walkman® ZX Serisi ürününün görüntüleri

Özellikler

Her nota sanatçının istediği gibi

Yüksek Çözünürlüklü Ses ile dijital müzik koleksiyonunuzu yeni bir seviyeye çıkarın. Dijital sesi CD’den daha yüksek bir hızla (24 bit/192 kHz ve üstü) yakalayıp üreten Yüksek Çözünürlüklü Ses, orijinal stüdyo kaydına yaklaşmanızı sağlar.

11,2 MHz DSD Yerel / PCM 384 kHz

Dengeli kulaklık ve PCM 384 KHz/32 bit desteği kullanılan 11,2 MHz DSD yerel ile üstün kalite.

S-Master HX™

S-Master HX™ dijital amplifikatör geniş frekans aralıklarında bozulma ve gürültüyü azaltarak, zengin ve güçlü ses sunar.

DSEE HX™

Enstrümanları, vokalleri ve müzik türlerini akıllı bir şekilde tanıyan DSEE HX™ işlemcimizle ses yükseltmesi daha da artar. Bunların tanınmasıyla ve sesin bağıl enerjisiyle, sıkıştırılmış formatlarda dahi aslına tam sadakat elde etmek için dijital sıkıştırma sırasındaki ses kaybını doğru bir şekilde yeniden oluşturabilir. DSEE HX işlemci, müzik akışı yaptığınızda dahi çalışmaya devam eder.

Anında bağlanabilirlik için NFC™ Tek Dokunuş ve Bluetooth®

Yakın Alan İletişimi (NFC) ve Bluetooth® teknolojisi, müziğinize bağlanmanızı hızlandırır ve kolaylaştırır. NFC özellikli cihazınızı NW-ZX500 Serisi kulaklığa dokundurarak hızlı, sorunsuz bir bağlantı kurun ve akış gerçekleştirmeye başlayın. NFC'niz yok mu? Sorun değil. Bluetooth® ile bağlanın. LDAC ve aptX™ HD ses uyumluluğu bulunur.

Yüksek Çözünürlüklü Ses kablosuz

Birinci sınıf kablosuz codec’imiz LDAC sayesinde Yüksek Çözünürlüklü Ses kalitesinde müzik akışının keyfini çıkarın. Standart BLUETOOTH® teknolojisinin 3 katı bit hızıyla, tüm müziklerinizde üstün bir dinleme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Dengeli çıkış

Dengeli çıkış

Ø4,4 mm dengeli konnektör, daha az gürültü ve daha net ses için uyumlu kulaklıklara tamamen özel sol ve sağ kanallar sağlar.

Alüminyum oluklu çerçeve

Sağlam alüminyum oluklu çerçeve, elektrik gürültüsüne karşı güçlü direnç kazandırarak NW-ZX500’ün net, güçlü bas notaları sunmasını sağlar.

Bakır oluklu blok

Walkman®’in kompakt gövdesindeki parçalar bakırdan yapılmış oluklu bir bloğa monte edilmiştir. Önceki modellere göre daha büyük boyutları sayesinde blok, daha düşük direnç elde eder ve dijital bölüm için elektrik topraklamayı iyileştirerek NW-ZX500’ün daha da net ses sunmasını sağlar.

Yeni geliştirilen FT CAP

Sony için özel olarak üretilen ve Sony mühendisleri tarafından incelikle ayarlanan, yeni geliştirilmiş FT CAP (yüksek polimer kapasitör), dengeli bir çıkış için amplifikatör blokuna güç beslemesini yükseltir. Böylece NW-ZX500 hem kapsamlı vokaller ve enstrüman sesleri hem de güçlü bas notaları sunar.

Altın içerikli gelişmiş lehim

Altının olağanüstü iletkenliği mutlak minimum sinyal kaybı sağlar. Ses sınıfında yer alan, az miktarda altın içeren, birinci kalite, kurşunsuz lehim, daha net ses ve vokaller için NW-ZX500’ün devresini pile bağlar.

Kristal osilatör

İki kompakt ve düşük faz gürültülü kristal osilatör, 44,1 kHz ve 48 kHz’in katlarında örnekleme oranında hassas saat istikrarı sağlar. Çift kristal osilatörlü NW-ZX500, iyi bir sinyal-gürültü oranıyla ses kalitesi elde edebilir.

Gelişmiş düşük aralıklı performans için POSCAP

Dengesiz çıkış için amplifikatör blokunun güç kaynağını güçlendirmek üzere NW-ZX500’deki POSCAP kullanılır ve bu da daha kapsamlı bir dinleme deneyimi için düşük aralıklı üretim performansını iyileştirir.

Çift katmanlı elektrik kapasitörü

Pilden güç sağlamak için ana güç kaynağı olarak çift katmanlı elektrik kapasitörü kullanılmıştır. Büyük hacimlerde gücü anında sağlayabilen güç kaynağı, voltajdaki ani düşüşleri engelleyerek doğru sinyal çıkışı yapabilir. Sonuçta net ve güçlü bas elde edilir.

Optimum devre kartı yerleşimi

Ses bloku (kırmızıyla vurgulanmıştır) ile Güç/Dijital blokunun (mavi) bölündüğü devre kartı yerleşimi, ses kalitesinin dijital gürültüden etkilenmemesi için optimize edilmiştir.

Film kapasitörleri

Yüksek kaliteli film kapasitörleri, frekanslar arasında lineer yanıtlı voltaj sağlayarak daha az bozulma ve gürültü sunar.

Plak İşlemcisi

Dijital parçalarınıza plağın sıcaklığını ve karakterini geri kazandırın ve favori albümlerinizin melodilerinin ve dinamiklerinin zenginliğinde yeniden kaybolun. Düşük frekanslı yankının, iğne kolu direncinin ve yüzey gürültüsünün incelikli üretiminin sunduğu otantik bir dinleme deneyiminin keyfini çıkarın.

Doğrudan indirme ve akış için Wi-Fi uyumlu

Android™ destekli ve Wi-Fi ile uyumlu olan NW-ZX500 size daha da fazla müzik dinleme yolu sunar. Doğrudan Walkman’inizden favori akış ve müzik uygulamalarınızın keyfini çıkarın veya PC’ye bağlanarak müzik koleksiyonunuza erişin.

Android™ destekli

Android™ destekli NW-ZX500, çok çeşitli ortam uygulamalarına ve müzik hizmetlerine kolay erişim sağlar.

USB Type-C™ bağlantı noktası

NW-ZX500’de, çeşitli cihazlarla kolay bağlanabilirlik için bir USB Type-C™ bağlantı noktası bulunur.

Kompakt, kullanışlı boyut

NW-ZX500 Walkman kompakt bir cihazda yüksek kaliteli ses sunar, böylece favori müziğinizi her yere götürebilirsiniz. 

Kaset kullanıcı arayüzü

NW-ZX500’de özel bir Kaset kullanıcı arayüzü ve ekran koruyucu bulunur. Walkman® ekranınızda görünen kaset görseli, dinlediğiniz müziğin codec’ine göre değişir.

20 saat pil ömrü

128 Kb/sn ile 20 saat MP3 çalmanın keyfini çıkarın.

Kolay kullanım için daha büyük dokunmatik panel

NW-ZX500’ün 3,6 inç dokunmatik paneli, önceki model NW-ZX300’ün dokunmatik paneline göre yüzde 16 daha büyüktür. Müziğinizi yönetmek ve dinlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Sınırsız çalma listeleri için genişletilebilir depolama alanı

64 GB entegre belleğe ek olarak, en büyük müzik koleksiyonlarını bile yanınızda götürebilmeniz için bir SD kart yuvası bulunur.

Üstün tasarım

NW-ZX500’ün yüksek kaliteli alüminyum kaplamalı, eğimli gövdesi, avucunuza rahatça oturacak ve cebinize kolayca girecek şekilde tasarlanmıştır.

Sezgisel yan tuş kontrolleri

Elverişli olarak yerleştirilen yan panel kontrolleriyle kolayca çalma/duraklatmaya erişin, müzik seçimini değiştirin ve ses seviyesini ayarlayın.

Walkman’in 40. Yılı

Bu yıl Walkman®’in 40. yılı. İlk Walkman TPS-L2 1979’da çıktı ve insanların müzik dinleme şeklini sonsuza kadar değiştirerek bir tasarım ve mühendislik ikonu oldu. İlk defa favori şarkılarınızı, albümlerinizi ve sanatçılarınızı yüksek kaliteli sesle, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde dinlemek mümkün oldu ve o zamandan beri buna devam ediyoruz.

Teknik Özellikler
Yüksek Çözünürlüklü Ses ile uyumlu olan NW-ZX500, çeşitli müzik kaynaklarından gerçekten otantik ses sunmak için hassasiyetle tasarlanmıştır. Android™ ve Wi-Fi ile, doğrudan Walkman®’inizden favori akış ve müzik uygulamalarınızın keyfini çıkarabilir veya PC’ye bağlanarak müzik koleksiyonunuza erişebilirsiniz. Favori seslerinizi dinlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı.
  • Yüksek Çözünürlüklü Ses ile uyumlu

  • Saf ses kalitesi için S-Master HX™ dijital amplifikatör

  • DSEE HX™ yükseltme sıkıştırılmış dosyaların kalitesini geri kazandırır

  • Daha düşük gürültü ve daha net ses için 4,4 φ dengeli çıkış

  • Favori Android uygulamalarınızla müzik akışı ve indirme için Wi-Fi kullanın

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi