afrika leoparı kendine sokulmuş iki yavrusuyla güneşte oturuyor

Chris Schmid

Chris Schmid | Switzerland

“Görüntü güçlüdür. Tek bir çekim, bir duyguyu yakalayabilir veya bakanın içinde bir duyguyu tetikleyebilir”

Chris Schmid, 10 yılı aşkın deneyimiyle doğa tarihi konusunda uzmanlaşmış, tanınmış bir serbest fotoğrafçı, yapımcı-yönetmen ve görüntü yönetmenidir. Sony Marka Elçisi ve National Geographic Kaşifi olan Chris, dünyanın en zorlu ortamlarından bazılarında, özellikle de büyük kediler üzerinde çalışarak, sinematik estetik ile belgesel stilinin eşsiz bir biçimde bir araya geldiği görsel olarak çarpıcı ve ilgi çekici işler yapıyor. Hiç değişmeyen bir amacı var: Gezegenimizin kırılganlığı konusunda farkındalık yaratmak ve onu korumaya yönelik eylemlere ilham vermek için doğaya tam kalbinden yaklaşmak.

Bizzat çekim yapan deneyimli bir görüntü yönetmeni olan ve fikir aşamasından tamamlanma noktasına kadar çok çeşitli fotoğraf ve film projelerinde yer alan Chris, uzun lens kullanımı, güzel kompozisyon, yüksek hız ve hayvan davranışlarını tahmin etme konusunda olağanüstü bir bilgi birikimine sahip.

Chris, yaban hayatının korunmasına derinden bağlıdır ve yasa dışı yaban hayatı ürünlerine olan talebi azaltmak amacıyla San Francisco merkezli bir çevre örgütü olan WildAid ile sıkı bir iş birliği içinde çalışmaktadır. Chris, 2019'da Stay·Wild™ markasını piyasaya sürdü. Bu marka altında, Doğadan ilham alan, doğal ve %100 el yapımı ürünlerden oluşan özel bir seçki sunuluyor. Bu ürünlerin satışından elde edilen kârın %50'si, yaban hayatını koruma projelerini desteklemek için kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlanmaktadır.

Chris, becerilerini doğa tarihine duyduğu sevgiyle bir araya getirerek, ilgi çekici ve eğitici içeriklerle yaban hayatının korunmasıyla ilgili meselelere dikkat çekmeyi planlıyor.

Chris’in kiti

Chris’in hikayeleri