α7R III

Gerçeklik. Yeni dünyalar.

Üstün hız, yüksek çözünürlüklü görüntüleme, profesyonel sınıfta çalışma ve zorlu koşullar altında güvenilir performans sunan ideal ortağınız α7R III ile gerçeklik algınızı geliştirin.

Bir gözüne Hayvan Eye AF karesi yerleştirilmiş bir köpek görüntüsü
Yazılım güncellemesiyle hayvanlar için eye AF kullanımda

Sony’nin yeni Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF özelliğini destekleyen yazılım yükseltmesi mevcut. Hayvanların gözlerini otomatik olarak algılayıp takip eden bu özellikle, hoş evcil hayvan portreleri ve yaban hayatı fotoğrafları çekin.

Maksimum yaratıcılık ilhamı

Daha iyi çözünürlük, hassasiyet, dinamik aralık, işleme hızı ve çekim tepkisiyle dolu yepyeni bir görüntüleme dünyasına hoş geldiniz. α7R III, güçlü ve kompakt bir gövdede profesyonel kullanım sunar ve size her durumda mükemmel çekimler yapmanız için daha fazla esneklik sağlar. Emrinizde bu kadar yüksek güç, hassasiyet ve potansiyelle, hayatta bir defa karşılaşacağınız deneyimleri kaydedebilirsiniz. 

Sisli, bulutlu ve buzullu dağlık bir arazide fotoğraf makinesini tutan kullanıcıyı gösteren görüntü
Görülmemiş dünyalara açılan kapı

Etkili 42,4MP (yaklaşık) görüntü sensörü ve gelişmiş görüntü işlemcisi birlikte görüntülemeyi hayal gücünüzün gittiği yere kadar götürür.

Büyük bir lens takılmış fotoğraf makinesinin vizöründen bakan bir kullanıcının doğa ve gökyüzü önündeki silüeti
Hızlı hassasiyetle anı yakalayın

10 fps'ye kadar kesintisiz çekimde bile, çift AF takip etkinliği, sabit ve yıldırım hızında fotoğraf makinesi performansını geliştirir.

Netlenmiş kadın modelin görüntüsü, bokeh’li ve ön planda, kullanıcının dikey olarak tuttuğu fotoğraf makinesine bakıyor
Yeni portre potansiyeli

Büyük ölçüde geliştirilmiş Eye AF, nesne hareket ettiğinde, aşağı veya başka tarafa baktığında veya arkadan aydınlatıldığında bile nesneye odaklanır ve gözü büyük bir hassasiyet ve hızla takip eder.

Stüdyodaki bir modelin görüntüsü, kullanıcı ön plan bokeh’inde ve yandaki PC ekranında görüntü gösteriliyor
Sorunsuz stüdyo iş akışı

USB Type-C® konnektörünün sağladığı SuperSpeed USB 5 Gb/sn (USB 3.2), büyük RAW veri dosyalarının sorunsuz kullanımı için yüksek hızlı PC Uzak veri aktarımı sunar.

Tarihi bir binada tripoda takılı fotoğraf makinesinin arkadan görünümü, LCD monitörde görüntü var ve makineye kablo bağlanmış
Farklı bir çözünürlük boyutu

Piksel Değişimli Çoklu Çekim, nesnenin ve ortamın atmosferini yakalayarak olağanüstü çözünürlük, renk doğruluğu ve doku üretimi sağlar.

Dış mekanda fotoğraf makinesini tripod üzerinde, mikrofon, rüzgar siperi ve harici monitörle kullanan biri
Daha gerçekçi videolar

Yüksek çözünürlüklü, geniş dinamik aralıklı ve geniş renk gamlı 4K HDR görüntüleri destekleyen yenilik sayesinde olağanüstü varlık sahibi videolar ortaya çıkar.

Görülmemiş dünyalara açılan kapı
Yoğun ayrıntılara sahip sahne tasviri

Görüntü işleme sistemi, daha geniş bir ISO aralığının tamamında yüksek çözünürlük ve düşük gürültü sunmak üzere geliştirildi. Fotoğraf makinesi, her sahnenin havasını ve ayrıntıların dokusunu tasvir eder.

Exmor R CMOS görüntü sensörünü gösteren görüntü
42,4MP Full Frame Exmor R™ CMOS sensör

Exmor R sensörün arkadan aydınlatmalı, boşluksuz, çip üstündeki lens tasarımı, ışık hassasiyetini artırır ve 42,4MP değerindeki yüksek çözünürlüğüne rağmen geniş bir dinamik aralık sağlar.

LSI IC ve BIONZ X görüntü işleme motoruyla baskılı devre kartını gösteren görüntü
Son derece gelişmiş görüntü işleme

Yeni bir ön LSI ve BIONZ X™ işleme hızını artırır ve Exmor R™ sensör ile birlikte, fotoğraflar için düşük ISO hassasiyetinde 15 durağa kadar dinamik aralık sunarak daha zengin ton ifadesi sağlar.

Bulutlu gökyüzü ve karanlık tepelerle göldeki bir yelkenlinin gün batımına karşı görüntüsü
Geniş standart ISO 100-32000 aralığı

Standart ISO aralığı ISO 100-32000’e genişletilmiştir (ISO 50-102400’e genişletilebilir), gürültü ise orta hassasiyet aralığında tam durak kadar azaltılmıştır.

JPEG ve RAW çıkışlarla, Exmor R sensörden ön uç LSI ve BIONZ X görüntü işlemcisine veri akışını gösteren grafik
Zengin tonlamalar için 14 bit RAW çıkış

14 bit RAW format çıkışı, vurgulardan gölgelere kadar zengin ton bilgileri içerir ve sessiz ya da kesintisiz modda çekim yaparken dahi kullanılabilir .

[1] Görüntü sensörü
[2] En yeni yüksek hızlı ön uç LSI
[3] 16 bit görüntü işleme

Güçlü, hafif, güvenilir tasarım sizi daha ileri taşıyor

Yüksek çözünürlüklü Quad VGA OLED Tru-Finder, doğal, yüksek hassasiyetli vizör görüntüleri sağlar. Karanlıkta yüksek görünürlük ve büyütülmüş ekran kullanılırken AF özelliği gibi EVF'nin işlevsel avantajları, güçlü çekim desteği için daha da geliştirilmiştir. Daha fazla çok yönlülük için, α7R III'in küçük, hafif gövdesi zorlu kullanımlar için yeterince sağlam ve dayanıklıdır.

Hızlı hassasiyetle anı yakalayın
10 fps’e kadar kesintisiz çekim

AF/AE takibiyle 10 fps’e kadar kesintisiz çekim sayesinde anlık hareketleri yakalayın. 42,4 MP kadar yüksek düzeydeki görüntüleme verileri, yaratıcı kırpma işlemlerinizde faydalanabileceğiniz yüksek görüntü kalitesini korur.

Bir sığının silüeti ve arka planda orman görüntüsü
Tam sessizlikte kesintisiz çekim

Bu fotoğraf makinesi, 10 fps’e kadar AF/AE takibiyle sessiz çekim sağlar. Yaban hayatı çekimleri için sessizlik çok önemlidir, ufacık bir ses dahi ideal bir çekim şansını kaçırmanıza neden olabilir.

Çarpıcı derecede geliştirilmiş AF performansı

AF performansı, α9’da kullanılan AF performansı alınıp optimum şekilde uygulanarak geliştirilmiştir; böylece α7R III, öngörülemeyecek şekilde hareket eden vahşi bir hayvanı yakalayabilir.

Gökyüzünde yırtıcı kuş görüntüsü
Kapsamlı Hızlı Hibrit AF çekim

Görüntü alanının genişliğinin ve yüksekliğinin yaklaşık %68’ini kaplayan 399 aşama algılamalı AF noktası ve yoğun olarak yerleştirilmiş 425 kontrast algılamalı AF noktası netlemeyi başka türlü mümkün olmayacak şekilde geliştirir.

Yeşil ormanlık alandaki bir ayının görüntüsü
2 kata kadar daha hızlı (yaklaşık) AF yanıtı

Çok daha duyarlı, gelişmiş Hızlı Hibrit AF sayesinde AF hızı, loş aydınlatma koşullarında yaklaşık iki kat daha yüksektir.

Sıçramak üzere olan büyük kedinin görüntüsü
Yaklaşık 2 kata kadar geliştirilmiş AF takibi

α9'dan alınan AF algoritması, karmaşık veya ani hareketler sırasında bile, kesintisiz çekimde iki kat daha hassas AF takibi sunar.

4D FOCUS
4D FOCUS hakkında daha fazla bilgi alın
EV-3 parlaklığa kadar güvenilir AF

Gelişmiş AF algoritmaları, karanlık sahnelerde daha güvenilir otomatik netleme için EV-3’e varan düşük ışık seviyelerinde yüksek AF hassasiyeti sunar.

Loş ışıklı ormanlık alandaki bir ayının görüntüsü
Bir anı bile harcamayın

Yeni çoklu seçici, AF-ON düğmesi ve dokunmatik netleme işlevleri, netleme işlevini hızlandırır ve sezgisel hale getirir. Dahili çift yuva ve yüksek kapasiteli şarj edilebilir pil NP-FZ100 uyumluluğu ile, α7R III, ortamı ve pili sık sık değiştirmenize gerek olmadığı için çok daha az kesintiyle çekim yapmanızı da sağlar.

76 karelik kesintisiz çekimi gösteren görüntü
Kesintisiz olarak 76 adede kadar görüntü çekin

Kesintisiz olarak 76 adede kadar sıkıştırılmış RAW veya JPEG görüntü çekin. Bu sayede seri çekime güvenle, dikkatiniz dağılmadan odaklanabilirsiniz.

Ortam kapağı açık ve çift ortam yuvasında iki kart olan fotoğraf makinesinin yandan/arkadan görünümü
Çift ortam yuvası, UHS-II desteği

Biri hızlı veri yazma için UHS-II uyumlu olmak üzere, iki ortam yuvasına sahip α7R III, eş zamanlı veya röle kayıt yapabilir, RAW/JPEG verilerini ve fotoğrafları/videoları ayırabilir ve kartlar arasında verileri kopyalayabilir.

Yüksek kapasiteli pil paketi takılmış fotoğraf makinesinin arkadan görünümü
Çekiminizi profesyonel sınırlara götürün

α7R III, NP-FW50 pile göre yaklaşık 2,2 kat daha yüksek kapasiteli olan NP-FZ100 pil kullanabilir. USB Type-C® ve Çoklu/Mikro USB bağlantı noktaları, daha uzun çekim için harici pillerin bağlanmasını sağlar.

Değerlendirme işlevini gösteren LCD ekranın görüntüsü
Değerlendirme işlevi

Değerlendirme işlevi ile, özel bir düğmeye atanmışsa işlevi oynatma ekranında kullanarak kayıtlı fotoğrafları istediğiniz yerde 1-5 yıldız arasında değerlendirebilirsiniz.

Kesintisiz çekimleri gruplandırma ekranını gösteren LCD ekran görüntüsü
Kesintisiz çekimler için gruplama ekranı

Kesintisiz modda çekilen bir dizi fotoğraf, gruplar halinde incelenebilir; oynatma dizini ekranı geliştirilmiştir ve kesintisiz gruplar silinebilir ya da tek seferde korunabilir.

Kullanıcı tarafından seçilen işlevlerin gösterildiği Menüm ekranı örneğinin görüntüsü
Menüm: sık kullanılanlara daha hızlı erişim

Anında çağırmak için sık kullandığınız 30 adede kadar öğeyi yeni Menüm işlevine kaydedin. Kendi rahatlığınız için optimum menüyü oluşturup özelleştirebilirsiniz.

Yeni portre potansiyeli
İki katı performansa sahip Eye AF

α7R III ile Eye AF, hareket eden bir portre nesnesi çekilirken bile, iki kat daha hızlı ve etkili göz algılama ve takibi sağlar.

Arka plan bokeh’inin önündeki modelin görüntüsü, kısmen engellenmiş olmasına rağmen çalışan Eye AF gösteriliyor
Yüz kısmen gizlenmiş olsa bile
Arka plan bokeh’inin önündeki modelin görüntüsü, yüz makineye değil, aşağıya bakmasına rağmen çalışan Eye AF gösteriliyor
Aşağı bakarken bile
Arka plan bokeh’inin önündeki modelin görüntüsü, düşük ışık seviyesine rağmen çalışan Eye AF gösteriliyor
Loş ışıkta bile
Gelişmiş görüntü sabitleme: daha serbest çekim

Fotoğraf makinesi içindeki gelişmiş 5 eksenli görüntü sabitleyici sayesinde, hareket edip serbest çekim yapmak istediğinizde, çeşitli fotoğraf makinesi titreme bulanıkları hakkında endişelenmeden, nesneye odaklanmak için α7R III'in yüksek çözünürlüklü performansına ve mobilitesine güvenebilirsiniz.

Görüntü sabitlemeyi gösteren görüntüler, bulanık görüntü (üstte) ve X/Y ekseninde dönme telafili görüntü (altta)
Sendeleme ve yalpalama telafisi
Sabitlemeyi gösteren görüntüler, bulanık görüntü (üstte) ve yatay/dikey kaydırma telafili görüntü (altta)
Yatay/dikey kayma telafisi
Görüntü sabitlemeyi gösteren görüntüler, bulanık görüntü (üstte) ve dönme telafili görüntü (altta)
Dönme telafisi
5 eksenli optik gövde içi görüntü sabitleme

Yeni sabitleme ünitesi/cayro sensörler/algoritmalar, 5,5 durağı etkili bir şekilde yükseltir. Açısal titreme (eğim/sapma), X/Y kayması ve dönüş titremesi (dönme) olmak üzere beş tür fotoğraf makinesi titremesi telafi edilir.

5 tip fotoğraf makinesi titremesinin telafi edildiği, 5 eksenli optik gövde içi görüntü sabitlemeyi gösteren şema
Sorunsuz stüdyo iş akışı
Profesyonel iş akışı için yüksek bağlanabilirlik

α7R III’te SuperSpeed USB 5 Gb/sn (USB 3.2) uyumlu USB Type-C® bağlantı noktası ve fotoğraf makinesinin gecikme olmadan doğrudan harici cihazlara bağlanmasını sağlayan senkronizasyon terminalleri bulunur. Bu bağlantılar, PC’ye bağlı çekim veya flaş kullanılan stüdyo çekimlerinde dahi, iş akışını daha sorunsuz ve stressiz hale getirebilir.

Hızlı veri aktarımı için SuperSpeed USB 5 Gb/sn (USB 3.2)

Bu özellik, büyük RAW görüntü dosyalarını sorunsuz incelemek için PC'ye bağlı çekimin kullanılmasını sağlar; böylece görüntüleri PC'de çabucak inceleyebilir ve dosya aktarımı için fazla gecikme yaşamadan çekime devam edebilirsiniz.

Hızlı veri aktarımını gösteren, USB kablosu takılı fotoğraf makinesinin yandan/arkadan görünümü
Senkronizasyon terminalinin göründüğü, fotoğraf makinesinin yandan yakın çekimi
Senkronizasyon terminali mevcuttur

Stüdyo flaş üniteleri ve diğer harici ışık ekipmanları ile kolay senkronizasyon için standart bir senkronizasyon terminali sağlanmıştır.

Imaging Edge™ Remote, Viewer ve Edit

Fotoğrafçılığınızı Imaging Edge masaüstü uygulamalarıyla geliştirin. "Remote" ile PC’den çekimi kontrol edip canlı izleyin, "Viewer" ile büyük görüntü arşivlerindeki fotoğrafları hızla önizleyin, derecelendirin, seçin; "Edit" ile RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün. Sony RAW dosyalarından en iyisini alın ve prodüksiyonları daha verimli yönetin.

Tripod üzerinde fotoğraf makinesi, ekranda fotoğraf makinesi görüntüsü olan bir PC bulunan, Imaging Edge PC uygulamasını gösteren stüdyo görüntüsü
Imaging Edge™ Web Kamerası
Imaging Edge™ Webcam

Imaging Edge Webcam, geniş uyumluluğuyla Sony fotoğraf makinenizi canlı akış ve görüntülü konferans için yüksek kaliteli bir web kamerası olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

Farklı bir çözünürlük boyutu
Piksel Değişimli Çoklu Çekim

Bu yeni Piksel Değişimli Çoklu Çekim özelliği, gerçekçi ayrıntılar, dokular, renkler ve genel atmosferler içeren fotoğraflar üretir.

Normal görüntü (solda) ve daha ayrıntılı birleşik görüntü (sağda) ile, Piksel Kaydırmalı Çoklu Çekimi gösteren görüntüler

[1] Normal tek görüntü [2] Piksel Değişimli Çoklu Çekim ile birleştirilmiş görüntü

Bu videoyu izlemek için lütfen YouTube tanımlama bilgilerini kabul edin

Tanımlama bilgisi tercihlerinize aşağıdan erişebilirsiniz. “İşlevsel” bölümü altında YouTube tanımlama bilgisi seçeneğini açık konuma getirdiğinizden emin olun.

Daha gerçekçi videolar
Yüksek çözünürlüklü 4K HDR

5K (15MP) yüksek hızda örnekleme ile olağanüstü yüksek çözünürlüklü 4K video çekim özelliğinin yanı sıra, fotoğraf makinesi, renk tonlaması yapmadan oldukça hassas ve gerçeğe yakın video görüntüleri için geniş dinamik aralık sunan anlık HDR iş akışını destekleyen, yeni bir HLG (Hibrit Log-Gama) görüntü profili içerir.

HDR prodüksiyonda çeşitli ihtiyaçları destekler

α7R III, post prodüksiyonda görüntülerin esnek ifadesi için S-Log ve anlık HDR iş akışı için HLG formatına sahiptir; bu da çeşitli HDR prodüksiyon şartlarını yerine getiren bir kombinasyondur.

(Üstte) Renk tonlamalı S-Log ve (altta) renk tonlaması olmadan HLG ile, HDR iş akışlarını gösteren görüntü

[1] Görüntüleri istediğiniz gibi ayarlamanız için yüksek esneklik (Renk tonlaması gerekir)
[2] Anında ve yüksek kaliteli görüntü (Renk tonlaması gerekmez)

Broşürü indir
Broşürü indir

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Tamamen yenilenen görüntü işleme sistemi, görüntü kalitesini daha da geliştirir. Yaklaşık 2x oranında iyileştirilmiş AF hızı, AF takibi ve Eye AF takibi performansı ve 10 fps’e kadar kesintisiz çekim, daha belirleyici anların yakalanmasına olanak tanır. Güçlü, kompakt bir gövde içinde güvenilir ve profesyonel tarzda çalıştırma özelliği üstün esneklik ve mobilite sağlar.
  • 42,4 MP 35 mm Full Frame Exmor R™ CMOS ve geliştirilmiş işleme alma sistemi

  • Standart ISO 100-32000 aralığı (üst sınır 102400 olarak genişletilebilir)

  • 399 noktalı netleme düzlemli aşama algılamalı AF ve 425 noktalı kontrast algılamalı AF’ye sahip Hızlı Hibrit AF

  • AF/AE izleme ile 10 fps'ye kadar yüksek hızda kesintisiz çekim

  • 5,5 kademeli pozlama avantajına sahip 5 eksenli görüntü sabitleme

Objektif Uyumluluğu
Sony E mount'lı lensler
Sensör Tipi
35 mm full frame (35,9 × 24,0 mm), ExmorR CMOS sensör
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 42.4 megapiksel
ISO Hassasiyeti
AUTO (ISO 100-12800, alt sınır ve üst sınır seçilebilir), Fotoğraflar: ISO 100-32000 (ISO 50’den ISO 102400’e kadar olan ISO sayıları genişletilmiş ISO aralığı olarak ayarlanabilir),, Videolar: ISO 100-32000 eşdeğeri, AUTO (ISO 100-12800, alt sınır ve üst sınır seçilebilir)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 530 çekim (Vizör) / yaklaşık 640 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
Vizör Tipi
1,3 cm (0,5 tipi) elektronik vizör (renkli), Quad-VGA OLED
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi