HT-A5000

5.1.2 kanal - Üstün sürükleyiciliği keşfedin

Filmleri yepyeni bir dünyaya taşıyın. HT-A5000; yukarı çıkışlı hoparlörler, yan hüzmeleme tweeter’ları, dahili çift subwoofer ve gelişmiş ses yazılımı teknolojileriyle sizi 5.1.2 kanal surround sesle çevreler. Üstünüzde ve her yanınızda yaşanan aksiyonla sahnenin bir parçası olun.

Premium sound bar’dan sürükleyici surround ses

HT-A5000’de 5.1.2 kanal bulunur: Yukarıdan gelen ses için iki yukarı çıkışlı hoparlör, geniş surround için iki hüzmeleme tweeter’ı ve üç ön hoparlör ile derin bas için dahili çift subwoofer. Vertical Surround Engine ve S-Force PRO Front Surround ile her yandan gelen sanal surround ses üretir, böylece Dolby Atmos® ve DTS:X® heyecanını tam anlamıyla yaşayabilirsiniz.

Vertical Surround Engine’in sesi dinleyicinin üstüne gönderip tavan içi hoparlör olmadan 3D ses deneyimi yaratmasını gösteren grafik
Yukarıdan gelen sesin keyfini çıkarın 

Sony’nin sanal surround teknolojisi sayesinde sound bar sesi dikey alana yerleştirebilir, böylece tavan içi hoparlörlere gerek duymadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz. Dolby Atmos ve DTS:X’in yanı sıra Vertical Surround Engine, başka formatlara da daha gerçekçi, çok boyutlu bir ses kazandırır.

S-Force PRO Front Surround teknolojisinin sadece ön hoparlörleri kullanarak sanal surround ses sunmasını gösteren grafik
Surround artık çok kolay 

Sony’nin eşsiz dijital ses alanı işleme teknolojisi, sadece ön hoparlörleri kullanarak her iki taraftan size doğru gelen sesle surround ses alanını sanal olarak üretir. Yaşam alanınızda karışıklık yaratmadan zengin, sinematik surround sesin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sanal surround sesle film izleyin

Favori cihazlarınızda HT-A5000’in sürükleyici sesini denemek ister misiniz? Heyecan verici bir sanal surround ses deneyimi için kulaklığınızı takmanızı öneririz.

Gelişmiş hoparlörlerden ve bir subwoofer’dan gelen ses

Güçlü hoparlörler birlikte çalışarak odanızın her yerinde net, geniş aralıklı ses sunar. Yukarıdan gelen ses için iki yukarı çıkışlı hoparlör, surround için iki hüzmeleme tweeter’ı ve üç ön hoparlör ile gürleyen bas için bir subwoofer.

X-Balanced Speaker Unit’in eşsiz dikdörtgen şeklinin geleneksel hoparlörle karşılaştırması
X-Balanced Speaker Unit

Yukarı çıkışlı hoparlörler, dahili çift subwoofer ve ön hoparlörde X-Balanced Speaker Unit bulunur. Bu hoparlörlerin eşsiz dikdörtgen şekli daha vurucu bas için diyafram alanını en üst düzeye çıkarır. Ayrıca sürücü gezinmesini azaltıp ses basıncını korur, daha az bozulma ve daha yüksek vokal netliği ortaya koyar. 

Dijital müziğinizi gerçek zamanlı olarak yükseltin

Edge-AI (Yapay Zeka) kullanan DSEE Extreme™ (Dijital Ses Geliştirme Motoru), sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarını gerçek zamanlı olarak yükseltir. Enstrümanları, müzik türlerini ve vokaller veya ara fasıllar gibi her şarkıdaki bireysel unsurları dinamik olarak tanıyarak daha zengin, daha eksiksiz bir dinleme deneyimi için sıkıştırmada kaybolan yüksek aralıklı sesi geri getirir.

DSEE Extreme kullanılarak sıkıştırılmış dosyaların gerçek zamanlı restorasyonunu gösteren grafik

A = Geniş ses dinamikleri (Yaylılar ve fısıltı sessizliğinde nüanslar)
B = Restore edilen yüksek frekanslar (Akustik ve vokal enstrüman gerçekçiliği)

Ara Modülasyon Bozulması Azaltma teknolojisinin nasıl işlediğini gösteren grafikler

Bu grafik gösterim amaçlıdır.
1. İnsan sesi dalga biçimi 2. Bas dalga biçimi 3. Modüle dalga biçimi

Daha net insan sesi

Bas sesi ne kadar derin olursa hoparlör diyaframı o kadar hareket eder. Bu da tam aralıklı bir diyaframın aynı anda yüksek frekanslar üretmesi gerektiğinde, faz modülasyonu bozulması efektine neden olabilir. Sony’nin eşsiz sinyal işleme teknolojisi daha net diyalog ve daha yerleşik ses için bu efekti telafi eder. Modüle dalga biçimlerindeki iyileştirmeler netliği artırır ve vokal bozulmasının engellenmesini sağlar.

Daha geniş bas

Düşük bas frekanslarının üretilmesi için çok fazla güç gerekir ve genellikle bozulma riski vardır (A). HT-A5000, bununla mücadele etmek için Sony’nin eşsiz sinyal işleme teknolojisini kullanarak her ses seviyesinde dinamik geniş bas sunar (B).

Kaydırmalı ekolayzerin nasıl dinamik bas sunduğunu gösteren grafik

Bu grafik gösterim amaçlıdır.
1. Seviye 2. Düşük 3. Yüksek 4. Frekans

Favori müziğinizi yeniden keşfedin

Yüksek Çözünürlüklü Sesle, sevdiğiniz müzikleri en yüksek doğruluk ve hassasiyetle dinleyebilirsiniz. 360 Reality Audio’yu deneyin ve her yanınızdan gelen sesler ve farklı enstrümanlarla sizi merkeze koyan yeni bir müzik deneyimi yaşayın.  

Kayıpsız görüntü kalitesi

Gerçekçi renkler ve derinlikle dolu canlı sahneler izleyin. HT-A5000 sound bar üzerinden oynatıldığında orijinal görüntü kalitesinin tümü korunur, böylece filmlerinize kendinizi tamamen kaptırabilirsiniz. HT-A5000 yeni formatları desteklediği için, oyunlar da çok daha heyecanlı ve gerçekçidir.

Kablosuz subwoofer ve arka hoparlörlerle daha dolgun, zengin ses elde edin

Daha da derin bas için isteğe bağlı bir kablosuz subwoofer ekleyin. İki tip subwoofer olması, HT-A5000’in içindeki dahili çift subwoofer’ın baslarla ve vokallerle ilgilenmesini, isteğe bağlı kablosuz subwoofer’ın ise düşük aralıklı sese odaklanmasını sağlar. Doğrudan arkanızdan gelen sesle daha da fazla sinema heyecanı yaşamak için isteğe bağlı SA-RS3S kablosuz arka hoparlörlerimizi ekleyin.

SA-SW5 subwoofer’ın önden görüntüsü
SA-SW5 subwoofer

Pasif radyatörlü 180 mm sürücü ile 300 W derin, zengin bas.

SA-SW3 subwoofer’ın önden görüntüsü
SA-SW3 subwoofer

160 mm sürücü içeren kompakt bass reflex subwoofer ile 200 W ses.

SA-RS3S arka hoparlörlerin önden görüntüsü
SA-RS3S arka hoparlörler

Duvara montaj özelliğiyle toplam 100 W geniş surround ses. 


Yüksek kaliteli ses için yenilikçi teknolojiler
HT-A5000’in her hoparlörün konumunu nasıl akıllı bir şekilde ölçüp sesi odanıza göre optimize ettiğini gösteren şema
Ses Alanı Optimizasyonu

Hassas hoparlör yerleşimi gerekmez. Dahili mikrofonlu HT-A5000, her şeyi sizin yerinize halleder; her hoparlörün konumunu dikey ve yatay olarak akıllı şekilde ölçer ve sesi odanıza göre optimize eder. HT-A5000, isteğe bağlı hoparlörle veya hoparlörler olmadan, Ses Alanı Optimizasyonundan yararlanmanızı sağlar. Başlangıç kurulumunda veya ana menüde kolay kalibrasyonu etkinleştirin.

En iyi kullanım Sony TV’lerledir

HT-A5000, BRAVIA™ TV’ler ile eşleştirildiğinde en iyi görüntü ve ses kalitemizle size sürükleyici bir görsel-işitsel deneyim sunar. BRAVIA TV’ler için ideal sound bar’dır.

Akustik Merkez Senkronizasyonunu belirtmek için, ekrandan yayılan ses dalgalarını gösteren TV resmi
BRAVIA Akustik Merkez Senkronizasyonu ile müthiş sürükleyici

Birlikte verilen kablo kullanılarak Akustik Merkez Senkronizasyonu ile bir BRAVIA TV’ye bağlandığında, hem sound bar hem de TV, ev sineması sisteminizde merkez hoparlör olur. Gerçekten sürükleyici bir deneyim için ses ekrandaki görüntüyle hassas şekilde eşleşir.

Hareketle mükemmel uyum içinde bir ses

Akustik Merkez Senkronizasyonu ile diyaloğu karakterin tam sahnede durduğu yerden duyarsınız. Hareket ve sesin hassasiyetle hizalanmasıyla, izleme deneyiminiz çok daha sürükleyici olur. 

Oturma odasında TV izleyen aile, ekrandan ses dalgaları geliyor
TV ekranındaki sound bar arayüzü
BRAVIA ile zahmetsiz kontrol

Sound bar ayarları, entegre kullanıcı arayüzü ile otomatik olarak BRAVIA Hızlı Ayar menüsünde görünür ve ses modları, ses alanı ve ses seviyesi kolayca kontrol edilebilir.   

BRAVIA TV’nin önünde duran sound bar
Sound bar konumu

Çok konumlu standa sahip bir BRAVIA TV’niz varsa TV standının konumunu değiştirip temiz bir görüntü için HT-A5000’i TV’nin altına gizleyebilirsiniz.

Çok Yönlü Blok Tasarımı

HT-A5000 ve isteğe bağlı hoparlörler, ortak bir Çok Yönlü Blok konseptiyle tasarlanmıştır. Sofistike yuvarlak kenarları, tek bir yekpare bloku temsil ederek geniş bir alana yayılan ses sağlar. Zengin malzeme dokularının kombinasyonu, her türlü oturma odasına uyumu vurgular.

Favori hizmetlerinizden müzik akışı yapın

Dahili Spotify Connect™ desteği ve Bluetooth®, Chromecast veya Apple AirPlay 2 üzerinden başka müzik hizmetleriyle, favori müziğinizin keyfini kolayca çıkarabilirsiniz.

Evde HT-A5000 üzerinden müzik akışı yapan çift
Bluetooth® logosu
Bluetooth® bağlantısı

Bluetooth® teknolojisi ile akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarınızdan kablosuz olarak müzik akışı gerçekleştirin. 

Wi-Fi® logosu
Wi-Fi akışı

Dahili Wi-Fi ile internete bağlanın ve ev ağı üzerinden cihazlarınızdan müzik akışı yapın.

Spotify Connect™ logosu
Spotify Connect™

Uzaktan kumanda olarak cihazınızda Spotify Connect™ uygulamasını kullanarak hoparlörünüzden doğrudan Spotify akışı yapın.

Chromecast built-in logosu
Chromecast built-in

Akıllı telefonunuz, tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınızdan ses cihazınıza müzik, çevrimiçi radyo ve podcast yayını yapın. Tek yapmanız gereken, Cast düğmesine basmaktır.

Apple AirPlay logosu
Apple AirPlay 2

Favori Apple cihazlarınızdan müzik ve daha birçok şeyi sound bar’ınızla paylaşın. Hepsi bir dokunuşla.

HT-A5000 sound bar’ı sesli yardımcılarla konuşarak kullanan birini gösteren şema
Sesle kontrol

Sound bar, Chromecast built-in™ ile Google Assistant özellikli cihazlarla ve Amazon Alexa özellikli cihazlarla uyumludur. Sadece sesinizi kullanarak müziği başlatmak, ses seviyesini değiştirmek veya diğer işlevleri kullanmak için HT-A5000 sound bar’ı Google Home ile hoparlör grubunuza eklemeniz yeterlidir.

Zahmetsiz ve atmosferik ses

Kumandanızdaki Sound Field düğmesine basın ve sizi aksiyonun merkezine götüren atmosferik sesin keyfine varın. Sürükleyici filmler için S-Force PRO Front Surround ve Vertical Surround Engine’i seçin ya da Yüksek Çözünürlüklü Ses veya stereo müzik dinlerken saf hoparlör sesi için Sound Field’ı kapatın.

HT-A5000 kumandasının yakın çekimi
Kutudan çıkar çıkmaz hazır

HT-A5000, kutudan çıkar çıkmaz kullanıma neredeyse hazırdır. Tek yapmanız gereken fişini takmak, HDMI eARC bağlantısı ile TV’nize bağlamak ve gücü açmaktır. USB ve optiğin yanı sıra HDMI girişi ve çıkışı (eARC), ayrıca uyumlu BRAVIA modellerinde S-CENTER OUT sayesinde nefes kesen bir surround ses deneyimi için gereken tüm bağlantılar elinizin altındadır.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

  • Çok boyutlu ses için S-Force PRO Front Surround ve Vertical Surround Engine

  • Kablosuz bağlantıyla tüm müziğinizi yayınlayın

  • Sürükleyici filmler için yukarı çıkışlı hoparlörler, hüzmeleme tweeter’ları, dahili subwoofer ve beş ön hoparlör

  • Kolay kurulum için Ses Alanı Optimizasyonu

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi