Makale Kimliği : 00223107 / Son Değiştirilme Tarihi : 07.10.2019

"Support by Sony" Gizlilik Politikası

  Bu Gizlilik Politikası aşağıdaki öğeleri açıklamaktadır:
  i.Sony Marketing Inc.ın ("Sony", "biz" veya "bize") "Support by Sony" uygulamasını kullanımınıza ilişkin bilgileri nasıl okuyabileceği, toplayabileceği, kullanabileceği ve/veya saklayabileceği.
  ii.Bizimle nasıl iletişime geçebileceğiniz.
  Lütfen bu Gizlilik Politikası'nı okuyun ve onayınızı ya da reddinizi belirten düğmeyi veya onay kutusunu seçerek şartlarını kabul edip etmediğinizi belirtin. Bu Gizlilik Politikası, herhangi bir Sony ana şirketi, bağlı kuruluşu, alt kuruluşu, ürünü, yazılımı veya hizmetiyle olan etkileşimleriniz için geçerli olabilecek diğer tüm gizlilik politikalarına ek niteliğindedir.

  1. Support by Sony Hakkında
  Support by Sony, Sony ürününüzün sorunlarını çözmek için destek bilgilerini hızla bulmanıza yardımcı olan bir uygulamadır.

  2.:Support by Sony'yi kullandığınızda toplanan bilgiler
  Otomatik Olarak Toplanan Bilgiler
  Sony, Support by Sony uygulamasını kullandığınızda bazı bilgileri otomatik olarak da alabilir:
  • Bir kullanıcı tarafından Support by Sony uygulamasına kaydedilen cihaz bilgileri
  (ör. cihaz kimliği, model adı, üretici adı)
  • Uygulama bilgileri (ör. uygulama kimliği veya uygulama sürümü)
  • Support by Sony uygulamasının nasıl kullanılacağına ilişkin bilgiler
  Yukarıda açıklanan otomatik olarak toplanan bilgiler, bu uygulamanın yüklü olduğu cihazlara atanan benzersiz bir numarayla yüklenecektir; bu sayede, bu cihazdan alınan verileri başka cihazlardan alınan verilerden ayırt edebilirsiniz.
  Yukarıda açıklanan otomatik olarak toplanan bilgiler istatistik amaçlarının yanı sıra dil ve bölge tercihinize dayalı olarak size destek bilgileri göndermek için kullanılır. Sony size istenmeyen pazarlama iletişimleri göndermeyecektir.
  Otomatik veri toplamayı durdurmak istiyorsanız uygulamayı kullanmayı durdurmalı/kaldırmalısınız.
  Üçüncü Taraf Modülü Aracılığıyla Toplanan Bilgiler
  Sony, Support by Sony uygulamasına entegre edilmiş aşağıdaki üçüncü taraf modülleri aracılığıyla ancak bunlarla sınırlı olmayacak şekilde bilgiler toplayabilir ve bu bilgileri aşağıdaki şekillerde kullanabilir:
  *Bu kapsamda toplanan bilgiler, her modül sağlayıcısına otomatik olarak da gönderilebilir.
  [AWS Mobile SDK]
  * Modül sağlayıcı: Amazon Web Services, Inc.
  Amazon Web Services gizlilik politikası: https://aws.amazon.com/privacy/?nc2=h_ls
  * Bu modül aracılığıyla toplanan bilgiler:
  * Uygulama kullanım geçmişi bilgileri
  * EndpointARN
  * Toplama amacı:
  * Kullanılabilirliği ve içerikleri geliştirmek
  * Anlık bildirim göndermek
  [Google API]
  * Modül sağlayıcı: Google, Inc.
  Google API gizlilik politikası: https://developers.google.com/terms/
  * Bu modül aracılığıyla toplanan bilgiler:
  Anlık bildirimlere ilişkin bilgiler (ör. cihaz kimliği, Bildirim İşareti)
  * Toplama amacı:
  Anlık bildirim göndermek

  3. Sony bilgileri başka ne şekillerde kullanır?
  Bu Politika'da ve Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'nde belirtilen çeşitli amaçlar için gelecekteki ürünleri ve hizmetleri geliştirmek. 
  Sony, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi iyileştirmek ve yenilerini geliştirmek amacıyla 2. Madde'de atıfta bulunulan bilgileri toplayabilir ve/veya analiz edebilir.
  Sony'yi ve kullanıcılarını korumak
  Sony, olası güvenlik tehditlerini tanımlamak ve Sony'yi, kullanıcılarını ve ana şirket ile bağlı kuruluşlarını korumak amacıyla 2. Madde'de atıfta bulunulan bilgileri toplayabilir ve/veya analiz edebilir.

  4. Bilgilerinize başka kim erişebilir?
  Sony'ye gönderilen ve Sony tarafından saklanan bilgileriniz, diğer Sony Corporation grup şirketlerine ve üçüncü taraflara aşağıda açıklanan şekilde sunulabilir:
  Sony Corporation grup şirketleri
  Bilgileriniz, yukarıdaki 2. ve 3. Madde'de belirtilen faaliyetleri takip etme amaçlarıyla, Sony Corporation ve Sony Global Manufacturing & Operations Corporation ile paylaşılabilir.
  Üçüncü taraf yükleniciler
  Bu Gizlilik Politikası'nda belirtilen amaçlar doğrultusunda bilgilerinizi Sony adına işlemek ve analiz etmek için Hearbest Co., Ltd.'ı üçüncü taraf bir yüklenici olarak kullanabiliriz.

  5. Veri Koruma, Bilgilerinizin Yönetilmesi
  2. Madde'de açıklanan bilgileri, uygulamaları kullandığınız sürece ve sonrasında altı ay süreyle saklayacağız. Uygulamalar aracılığıyla kullanıcılar tarafından sağlamış olduğunuz verileri silmemizi istiyorsanız lütfen https://www.sony.net/supportapp adresinden bizimle iletişime geçin; makul bir sürede ve makul şekilde yanıt veririz. Kullanıcılar tarafından sağlanan verilerin tamamının ya da bir kısmının uygulamaların düzgün çalışması için gerekli olabileceğini ve kanun gereği belirli bilgileri içermesi gerekebileceğini lütfen unutmayın.

  6. Bilgilerin uluslararası aktarımı
  Uygulamalar, tüm dünyadaki kullanıcıların kullanımına sunulur. Bilgileriniz, 2. ve 3. Madde'de açıklanan amaçlar için özellikle Japonya dahil olmak üzere Avrupa Ekonomik Bölgesi (EEA) ve/veya ikamet ettiğiniz ülke dışındaki ülkelerde işlenebilir, saklanabilir ve bu ülkelere aktarılabilir. Bilgileriniz, EEA ve/veya ikamet ettiğini ülke dışında bizim için ya da hizmet sağlayıcılarımızdan biri için çalışan personel tarafından işlenebilir ve bu ülkelerdeki bu tür personel tarafından görüntülenebilir. Bu ülkelerdeki veri koruma ve gizlilik yasaları EEA ve/veya ikamet ettiğiniz ülkedekiyle aynı seviyede koruma sağlamayabilir ve bilgilerinize ilişkin olarak daha az yasal hakka sahip olabilirsiniz.

  7. Güvenlik
  Sony bilgilerinizin kaybedilmesi, kötüye kullanılması ya da değiştirilmesine karşı koruma sağlamak üzere tasarlanmış makul güvenlik önlemleri uygular. Bilgilerinizi korumak için çaba göstermekle birlikte, uygulama aracılığıyla bize gönderilmiş olan, sistemlerimizde sakladığımız ya da üçüncü taraf yüklenicilerimizin sistemlerinde saklanan hiçbir bilginin güvenliğini garanti edemeyiz.

  8. Çocuklara İlişkin Politikamız
  Sony, çocuklara ilişkin kişisel bilgilerin toplanmasına, saklanmasına ve kullanımına ilişkin geçerli tüm yasalara ve düzenlemelere uymayı taahhüt eder. Ebeveyn veya vasiyseniz ve çocuğunuzun sizin onayınız olmadan bize kişisel bilgiler sağladığından endişeleniyorsanız aşağıda açıklandığı şekilde bizimle iletişime geçmelisiniz.

  9. Gizlilik Hakları 
  EEA'daki ülkeler dahil bazı ülkelerde, Sony'nin hakkınızda bulundurduğu kişisel bilgilere ilişkin belirli haklarınız bulunmaktadır. Bu, hakkınızda bulundurduğumuz kişisel bilgilerin bir kopyasını talep etme hakkını içerir ve bu tür kişisel bilgileri düzeltmemizi, tadil etmemizi, silmemizi veya bloke etmemizi talep edebilirsiniz. Bu hakların herhangi birini kullanmak isterseniz lütfen şu adresten bizimle iletişime geçin: https://www.sony.net/supportapp

  10. Değişiklikler
  Sony bu Gizlilik Politikası'nı muhtelif zamanlarda ve istediği nedenle güncelleyebilir.
  Sony, Gizlilik Politikası'nda yaptığı değişiklikleri uygulama aracılığıyla size bildirecektir.
  Gizlilik Politikası'nı kontrol etmek isterseniz lütfen istediğiniz zaman aşağıdaki URL'ye tıklayın:
  https://www.sony.net/privacy/supportapp/tr/

  11. İrtibat Bilgileri
  Bu Gizlilik Politikası hakkında herhangi bir sorunuz ya da endişeniz varsa veya kişisel bilgilerinize ilişkin olarak sahip olabileceğiniz herhangi bir hakkı kullanmak istiyorsanız lütfen şu adresten bizimle iletişime geçin: . https://www.sony.net/supportapp

  Son Güncelleme: 1.10.2019