Makale Kimliği : 00242418 / Son Değiştirilme Tarihi : 28.08.2020

Telefonum açılmıyor

  Açmaya çalıştığınızda cihazınız yanıt vermiyorsa sırasıyla belirtilen adımları deneyin. Bir sonraki işleme geçmeden önce sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için her işlemin ardından doğrulama yapın.

  • Cihazınızın açılması için yeterli süreyi tanıyın. Cihaz titreyene kadar güç tuşuna uzun basın, ardından bırakın. Cihazın titreşmesi için 10 saniyelik bir süre gerekebilir.
  • Cihazınızın şarjının dolu olduğundan emin olun. Pil bitmişse cihazınızın şarja yanıt vermesi 30 dakikaya kadar sürebilir. Bu sürede ekran karanlık kalabilir ve şarj simgesi gözükmeyebilir. Ayrıca boşalmış bir pilin tam olarak şarj olması için 4 saat gerekebileceğini unutmayın.
  • Cihazınızı şarj etmekte sorun yaşıyorsanız orijinal bir Sony şarj ünitesi ve özellikle cihazınızı şarj etmek için tasarlanmış bir USB kablosu kullandığınızdan emin olun. Cihazı, bilgisayarın USB portuna bağlanmış farklı bir USB kablosuyla şarj etmeyi deneyin. Cihaz şarj olmaya başlarsa bu, şarj ünitesinin düzgün çalışmadığı anlamına gelebilir.
  • Cihazınızda bir bellek kartı varsa çıkarın ve cihazı yeniden başlatın. Bellek kartını çıkarmak sorunu çözüyorsa SD kartınız hasar görmüş olabilir. Bu durumda cihazınız için SD kart değişimi gerekebilir.
  • Yanıt vermeyi durdurduğunda veya normal şekilde başlatılmadığında, cihazınızı yeniden başlatmaya veya kapanmaya zorlayabilirsiniz. Zorla yeniden başlatma esnasında hiçbir ayar veya kişisel veri silinmez.

  Cihazı yeniden başlatmaya zorlamak veya kapatmak için 

  Cihazınızı açmak için 

  • Zorla yeniden başlatma işlemi başarılı olmazsa 2 dakikalık yeniden başlatma işlemini denemelisiniz.

  Cihazı 2 dakikalık yeniden başlatmaya zorlamak için

  • Önemli verilerinizi Google hesabı kullanarak yedeklemenizi ve senkronize etmenizi öneririz.
  • Xperia Companion bilgisayar uygulamasını kullanarak cihazınızı sıfırlamak için bir yazılım onarımı gerçekleştirin. Yazılım onarımı gerçekleştirdiğinizde cihazınızın dahili belleğindeki tüm verilerin silineceğini unutmayın. Fotoğraflar, videolar ve müzikler gibi, harici bir SD kartta kaydettiğiniz içerikler silinmez.

  Verilerinizi bilgisayar kullanarak yedeklemek için 

  Uygulamaları, telefon ayarlarını, arama geçmişini yedeklemek ve senkronize etmek için 

  Xperia Companion ile cihaz yazılımını onarmak için 

  Not! Aşağıdaki adımları denediyseniz ve sorun hala çözülmediyse, onarım için rezervasyon yaptırmanız gerekebilir.