Makale Kimliği : 00242485 / Son Değiştirilme Tarihi : 05.03.2020Yazdır

Cihazım donuyor veya uygulamalar aniden kapanıyor

  İpucu

  Önerilen adımlar Android sürümlerine göre değişiklik gösterebilir. Cihazınızda kurulu Android sürümünü öğrenmek için Ayarlar > Telefon hakkında > Android sürümü'ne gidin ve dokunun. Ayarlar altında Telefon hakkında'yı bulamazsanız Sistem'e dokunun.

  • İndirilen uygulamalar cihazınızın beklenmedik şekilde davranmasına neden olabilir veya performansını etkileyebilir. Soruna, indirilen bir uygulamanın neden olup olmadığını kontrol etmek için güvenli mod kullanın. Güvenli mod'da, cihazınız yalnızca satın aldığınızda zaten yüklenmiş olan yazılım ve uygulamalarla başlatılır.

   Güvenli mod'u etkinleştirmek için 

  • Cihazın performansı Güvenli mod'da düzelirse cihazı satın aldıktan sonra indirdiğiniz bir veya birden fazla uygulama cihazı olumsuz etkiliyor olabilir. Soruna neden olduğundan şüphelendiğiniz uygulamaları kaldırmak için güvenli mod'dan çıkıp cihazı yeniden başlatabilirsiniz. Sorun yeniyse ve soruna hangi uygulamanın neden olduğundan emin değilseniz en son yüklediğiniz uygulamayı kaldırarak işe başlayabilirsiniz.

   Uygulama ekranı'ndan uygulama kaldırmak için (Android 10) 

   Uygulama ekranı'ndan uygulama kaldırmak için (Android 9/Android 8) 

  • En iyi performansa ve en son geliştirmelere sahip olmak için cihazınızı güncelleyin.
  • Fabrika verilerine döndürme işlemi gerçekleştirin. Cihaz düzgün çalışmamaya başlarsa bazen en iyi çözüm budur, ancak bu işlemin, cihazınızın dahili belleğinde kayıtlı tüm kişisel bilgileri sileceğini unutmayın. Saklamak istediğiniz verileri mutlaka yedekleyin.

   Verilerinizi bilgisayar kullanarak yedeklemek için 

   Uygulamaları, telefon ayarlarını, arama geçmişini yedeklemek ve senkronize etmek için 

   Fabrika ayarlarına sıfırlamak için (Android 10) 

   Fabrika ayarlarına sıfırlamak için (Android 9) 

   Fabrika ayarlarına sıfırlamak için (Android 8)