Makale Kimliği : 00242598 / Son Değiştirilme Tarihi : 05.03.2020

Çağrıyı sonlandırdıktan sonra ekran karanlık halde kalıyor

  Sohbet sırasında cihazınızı kulağınıza tuttuğunuzda, dokunmatik ekranı istemeden etkinleştirmenizi önlemek için ekran kapatılır. Cihazı kulağınızdan uzaklaştırdığınızda ekran tekrar açılmıyorsa şunları deneyin:

  • Geçici bir çözüm olarak hafifçe güç tuşuna basın. Ekran açılmazsa güç tuşuna tekrar basın.
  • Cihazınızı ilk satın aldığınızda üzerinde bulunan geçici koruma filmini çıkardığınızdan emin olun. Film, yalnızca nakliye esnasında ekranı korumak için tasarlanmıştır ve çıkarması kolaydır.
  • Cihazınıza ekran koruma filmi yerleştirdiyseniz bu filmin özel olarak Xperia modeliniz için tasarlandığından emin olun. Ekran koruma filminin, yakınlık sensörünü engellemeyecek şekilde yerleştirilmiş delikleri olması önemlidir. Xperia modelinizde yakınlık sensörünün tam yerini öğrenmek için Kullanım kılavuzu'ndaki genel bakış çizimine başvurun.
  • Cihazınızı kapatıp tekrar açın. Bunu yaparak çalışan tüm uygulamaları kapatır ve bellekte yer açarsınız. Bu işlem, bazen sorunu otomatik olarak çözer.
  • En iyi performansa ve en son geliştirmelere sahip olmak için cihazınızı güncelleyin.
  • Önemli verilerinizi Google hesabı kullanarak yedeklemenizi ve senkronize etmenizi öneririz.
  • Xperia Companion bilgisayar uygulamasını kullanarak cihazınızı sıfırlamak için bir yazılım onarımı gerçekleştirin. Yazılım onarımı gerçekleştirdiğinizde cihazınızın dahili belleğindeki tüm verilerin silineceğini unutmayın. Fotoğraflar, videolar ve müzikler gibi, harici bir SD kartta kaydettiğiniz içerikler silinmez.

   Verilerinizi bilgisayar kullanarak yedeklemek için 

   Uygulamaları, telefon ayarlarını, arama geçmişini yedeklemek ve senkronize etmek için 

   Xperia Companion ile cihaz yazılımını onarmak için