A9

Derin OLED siyah, etkileyici ses, kompakt boyut

OLED’in derin siyahlarını ve doğal renklerini daha kompakt bir TV’de görün. Güçlü işlemcimiz, görüntüyle tam uyum sağlayan ekran sesi sayesinde her sahnede detayları ortaya çıkarır. Hoş bir kompakt form eşliğinde harika bir görüntü ve ses kalitesinin keyfini çıkarın.

TELEVİZYONLAR

A9 | MASTER Series | 48 inç OLED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Android TV)

A9 Series
A9 | MASTER Series | 48 inç OLED | 4K Ultra HD | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Android TV) ürününün fotoğrafı

121 cm (48 inç)

Ödüllü
Öne çıkan özellikler
OLED kontrastını gösteren balık
Olağanüstü işlemcimizin desteğiyle, kompakt bir boyutta muhteşem OLED

8K TV’lerimizi de çalıştıran güçlü işlemci, görüntü verilerini hassasiyetle analiz ederek saf siyah, yüksek parlaklık ve gerçekçi görüntülerle OLED’in yoğun kontrastını ortaya çıkarır.

Ses ile görüntünün uyumunu gösteren konser
Ses ve görüntü uyum içinde, hoparlör ekranın kendisi 

Ekranın hoparlör işlevi görmesi sayesinde, daha sinematik bir deneyim için sesin ekranın doğru yerinden gelmesiyle, ses ve görüntü kusursuz bir uyum sağlar. 

Minimal tek parçalı tasarım konsepti
Minimalist tasarım sizi görüntünün içine çeker

Süper ince çerçeve, gerçekten sürükleyici bir izleme deneyimi için ekrana odaklanmanızı sağlar. Kompakt boyutu, ince formu ve basit tek parçalı tasarımıyla bu TV, oturma odanıza uyum sağlar.

DİĞER ÖZELLİKLER

Favori eğlencenize giden daha kısa bir yol
Olağanüstü işlemcimizin desteğiyle, kompakt bir boyutta muhteşem OLED

8K TV’lerimizi de çalıştıran güçlü işlemci, görüntü verilerini hassasiyetle analiz ederek saf siyah, yüksek parlaklık ve gerçekçi görüntülerle OLED’in yoğun kontrastını ortaya çıkarır.

Daha fazla derinlik ve gerçekçilik için renk ve kontrastı yükseltir

Gerçek renkleri görün, derin gölgelerdeki ve parlak vurgulardaki ayrıntıları keşfedin. Pixel Contrast Booster ile, parlak alanlarda renk ve kontrast iyileştirilir, böylece gerçekçi gölgeler ve tonlar, daha fazla derinlik, incelikli dokular ve sadece OLED’in sunabileceği saf siyah kontrastla dolu sahnelerin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Edge tipi LCD’de papağanın ayrıntıları
Edge tipi LCD
Geleneksel OLED’de papağanın ayrıntıları
Geleneksel OLED
Pixel Contrast Booster özellikli Sony OLED’de papağanın ayrıntıları
Pixel Contrast Booster özellikli Sony OLED
Gölde tekneleri gösteren, daha fazla derinlik ve doku sergileyen çekim.
Gerçeğe daha da yakın bir renk ve kontrast

Object-based HDR remaster

Nesne tabanlı HDR remaster ile ekrandaki nesnelerde renk tek tek analiz edilir ve kontrast ayarlanır. Çoğu TV’de ise kontrast sadece bir adet siyahtan beyaza kontrast eğrisi üzerinde ayarlanır. Nesnelerde tek tek remaster uygulandığından bu küçük TV daha iyi bir derinlik ve dokular, ayrıca daha gerçekçi görüntüler üretebilir.

Ne izlerseniz izleyin üstün çözünürlük

Sony’nin eşsiz özellikleriyle her içerik 4K çözünürlüğe yükseltilebilir. X1™ Extreme’den iki kat hızlı X1™ Ultimate işlemcimiz verileri hassasiyetle analiz edip işleyerek gerçekçi ayrıntılar ve dokularla 4K görüntüleri zenginleştirir. Eşsiz 4K veri tabanıyla, 2K ve Full HD olarak çekilmiş görüntüler dahi 4K X-Reality™ PRO ile 4K’ya yakın kaliteye yükseltilir. Ardından her nesnenin çözünürlüğü, Object-based Super Resolution ile optimize edilerek neredeyse gerçek dokular üretilir.

4K X-Reality™ PRO ile üstün çözünürlük
TRILUMINOS geniş renk yelpazesi
Daha geniş, daha hassas bir renk yelpazesi üretir

X1 işlemcilerimizle desteklenen TRILUMINOS, renk aralığını genişleterek geleneksel bir televizyondan daha fazla renk üretir. Her görüntünün verilerini analiz edip işleyerek renklerin daha da doğal ve hassas olmasını sağlar; böylece görüntüler hiç olmadığı kadar gerçekçi olur.

X-Motion Clarity ile hızlı hareket eden bir sahnenin ayrıntıları
Hızlı hareket eden sahneleri parlak ve net hale getiriyoruz

Bağımsız olarak kontrol edilen milyonlarca pikselin oluşturduğu görüntülerle, OLED’de her şey net ve temizdir. Ayrıca X-Motion Clarity™ teknolojimizle hızlı hareketler dahi akıcı ve net görünür. Hareketli görüntüler, bulanıklığı en aza indirecek şekilde hassasiyetle kontrol edilir, böylece yüksek hızlı sahnelerde görüntüler daha az parlaklık kaybıyla aslına sadık kalır.

Sony OLED ile her açıdan muhteşem renkler
Her açıdan muhteşem renkler

Artık yandan TV izlemek de tam ortadan izlemek kadar tatmin edici. Kendinden aydınlatmalı OLED panelimiz, nereden izlerseniz izleyin renklerin tutarlı ve doğru olmasını sağlar.

En beğenilen özelliklerimize dönün

Ses ve görüntü uyum içinde, hoparlör ekranın kendisi 

Ekranın hoparlör işlevi görmesi sayesinde, daha sinematik bir deneyim için sesin ekranın doğru yerinden gelmesiyle, ses ve görüntü kusursuz bir uyum sağlar. 

Ekrandan gelen ses, inanılmaz derecede sürükleyici

Hoparlörü ekranın altına yerleştirilmiş geleneksel TV’lerdeki ses genellikle görüntüyle senkronize olmaz. Acoustic Surface Audio teknolojimizle hoparlör ekranın kendisidir. Ekranın arkasındaki yenilikçi bir aktüatör, fark edilmeyecek şekilde titreşerek ses üretir; böylece duyduğunuz ses (örneğin karakter diyalogları, araba motoru) sahnede aksiyonun gerçekleştiği yerden gelir. 

Dolby Atmos® ile ses çevrenizde dolaşır

Sahnenin ortasındaymış gibi ses çevrenizi sarsın. Dolby Atmos ile, ses hem yanlardan hem de yukarıdan gelir, böylece gerçekten çok boyutlu bir deneyim için nesnelerin üstünüzde hareket ettiğini daha gerçekçi bir şekilde duyabilirsiniz.

S-Force Front Surround ile çok boyutlu sesin keyfini çıkarın

Sesi, ayrı bir çoklu surround hoparlörle duyacağınız gibi duyun. Girişleri yukarı dönüştüren S-Force Front Surround, TV’nizde sanal olarak çoklu bir surround hoparlör sistemi oluşturur, böylece daha sürükleyici sesin tüm heyecanını yaşayabilirsiniz.

S-Force Front Surround, çoklu bir surround hoparlör sistemi oluşturur
Ses Büyütmeyle insan seslerini net duyun
Sesleri net bir şekilde duyun

Ses Büyütmeyle, ses seviyesini yükseltmek zorunda kalmadan insan konuşmalarını net duyabilirsiniz; haber bültenleri ve belgeseller için idealdir.

En beğenilen özelliklerimize dönün

Ortam nasıl olursa olsun üstün görüntüler ve ses

Arkanıza yaslanıp mümkün olan en iyi izleme deneyiminin keyfini çıkarın. Sony’nin eşsiz ortam optimizasyonu teknolojisi, görüntüyü ve sesi otomatik olarak ortamınıza göre ayarlar.

Parlaklık odanıza göre ayarlanır 

Geleneksel TV’lerde, parlaklık odadaki ışıktan bağımsız olarak aynı kalır ve sonuçta fazla karanlık veya parlak görüntüler ortaya çıkar. Bu 4K OLED TV’de, aydınlık odalarda parlaklığı yükseltip karanlık odalarda azaltarak görüntü parlaklığını oda koşullarına göre optimize eden, gömülü bir ışık sensörü bulunur, böylece ideal görüntüyü elde edersiniz.

Işık sensörü, karanlık odalarda parlaklığı azaltır
KARANLIK ODADA AZALTILAN PARLAKLIK
Işık sensörü, aydınlık odalarda parlaklığı artırır
AYDINLIK ODADA ARTIRILAN PARLAKLIK
Ortamınıza göre özel olarak uyarlanan ses

Odanızın ortamına göre ses deneyimi değişebilir. Örneğin perdeler sesi emebilir veya TV’nin önündeki nesneler ses geçişini engelleyebilir; bu da duyduklarınızın kalitesini düşürür. Bu 4K Ultra HD TV, nesneleri algılayıp iyileştirilmiş ve odanıza göre optimize edilmiş ses üretir.

En beğenilen özelliklerimize dönün

Minimalist tasarım sizi görüntünün içine çeker

Süper ince çerçeve, gerçekten sürükleyici bir izleme deneyimi için ekrana odaklanmanızı sağlar. Kompakt boyutu, ince formu ve basit tek parçalı tasarımıyla bu TV, oturma odanıza uyum sağlar.

Tek parçalı tasarımla dikkatiniz dağılmaz

İnce ve sade olan tek parçalı tasarımımız, her türlü odaya uyum sağlayarak ekrana odaklanmanızı sağlar.

Sürükle

En beğenilen özelliklerimize dönün

Akıllı eğlencenin keyfini çıkarın

Tek yerde 400.000’i aşkın film ve program keşfedin. TV’nizi sesinizle kontrol edin ve akıllı telefonunuzdan TV’nize içerik akışı yapıp zahmetsizce izleyin.

Tüm favori içerikleriniz ve hizmetleriniz saniyeler içinde karşınızda
Android TV’nin eğlence içeriğinde arama yapan aile
Konuşmak, yeni dünyaları keşfetmenin eğlenceli bir yolu

Hayal edebileceğiniz tüm eğlenceyi konuşma hızınızda bulun. Gelişmiş sesle kontrol özelliğiyle bu Android TV, uygulamalardan veya yayından filmlerin ve programların keyfini anında çıkarmanızı sağlıyor. 

Tüm Smart TV’lerden daha fazla uygulama
5000’i aşkın uygulama, tüm Smart TV’lerden daha fazla

Sony’nin Android Smart TV’sinde görülmemiş sayıda uygulama bulunur. Hayatınıza eğlence katanları seçin.

Güçlü çip setiyle artık beklemek yok
Artık beklemek yok

Uygulamalar daha hızlı başlar ve uygulamalar arasında geçiş yaparken beklemeniz gerekmez; Netflix öncesine göre 3 kat hızlı başlar.

Favori uyumlu cihazlarınıza kolayca bağlanın
Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi büyütün

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve dahasının keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın.

Apple AirPlay ve Chromecast ile Android ve akıllı telefon, Sony TV’ye ortam yayını yapıyor
Oyun Meraklıları İçin Tasarlandı
Bir aksiyon oyununun detayları
Daha akıcı ve duyarlı oyunun keyfini çıkarın

BRAVIA Snyc özellikli TV’ler oyun konsolu bağlandığını algılayıp TV’yi otomatik olarak oyun moduna geçirir. Bu modda görüntü işleme, video oyunlarının yüksek kare hızları için optimize edilir. Böylece can sıkıcı gecikmeler olmadan akıcı ve duyarlı şekilde oyun oynayabilirsiniz.

En beğenilen özelliklerimize dönün

Kolay kullanılan kumanda
Birinci sınıf tasarımlı kumanda
Şık tasarım

İnce çizgili, zımparalanmış alüminyum kaplamalı, birinci sınıf tasarımlı kumandamız elde rahatça tutulur ve oturma odanıza uyum sağlar. Bluetooth® bağlanabilirliğiyle arada nesneler olsa dahi TV’nizi kontrol edin ve tuş işlevlerini kolayca yönetmek için bir kez basılan çeşitli düğmeleri kullanın.

Akıllı kumandayla birden çok cihazda kolay kontrol
Akıllı uzaktan kumanda ile kolay kontrol

Set üstü ve diğer cihazlarınızı HDMI ile OLED Smart TV’nize bağlayın ve tek bir akıllı kumandayla hepsini kontrol edin. Dahili ses kontrol mikrofonu ve iyileştirilmiş düğme yerleşimiyle daha ince ve yuvarlak tasarım, kullanımı gerçekten kolaylaştırır.

En beğenilen özelliklerimize dönün

İçerikler, oluşturanların istediği gibi 

Görüntüler filmden TV’ye dijital olarak sıkıştırıldığında, kaliteden ödün verilir ve deneyiminiz yönetmenin stüdyoda hayal ettiği gibi olmaz. Çeşitli eşsiz özellikler, stüdyo kalitesinde eğlenceyi kendi evinizde, yönetmenin istediği gibi yaşamanızı sağlar.

Netflix Calibrated mode
Netflix Calibrated Mode ile stüdyo kalitesi

Bu mod, Netflix orijinal programlarının keyfini çıkarmak ve bir TV’de stüdyo değerlendirme ustasıyla aynı görüntü kalitesini üretmek üzere özel olarak geliştirildi. Netflix Calibrated Mode ile oluşturucunun vizyonu ve niyetine sadık kalınıyor.

Sinema heyecanını kucaklayın

Sinema heyecanını evde yaşayın. Dolby Vision™ otantik izleme için sahneleri canlandırırken, Dolby Atmos™ odayı sarıp sarmalayan bir surround ses ile doldurur.

Film izleyen aile
Calman logosu
Oluşturucu ekibin tutkusunu koruyor

Bu TV, prodüksiyon sürecinden gelen renk farklılıklarını ele almak için Portrait Displays’in yüksek performanslı Calman otomatik kalibrasyon yazılımını kullanmaya hazır. Bu da eşsiz bir kalibrasyon seviyesi sunuyor ve alışıldık görüntü ayarlarıyla yapılamayan ince ayarları mümkün kılıyor. TV sinyalinin aslına sadık, yüksek doğrulukta renk üretiliyor ve zamanla oluşabilecek en küçük renk değişikliklerine dahi adaptasyon sağlanıyor. Bu TV’nin Calman hazır niteliği, post prodüksiyon sırasında kalite kontrol iş akışlarında görsel oluşturma ekibinin kullandığı yazılımdan müşterilerin de yararlanmasını sağlıyor ve evde profesyonel sınıf renk kalibrasyonlu hassasiyette görüntüler sunma kararlılığımızın yeni bir kanıtı oluyor.

En beğenilen özelliklerimize dönün

Erişilebilirlik işlevi
Android TV’de Yardımcı Teknoloji

TV’lerimiz görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojisine sahiptir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Kompakt bir boyutta, Sony OLED kalitesinin keyfini çıkarın. Derin siyahlar, canlı renkler ile gelişmiş kontrast ve görüntüyle uyumlu ses sayesinde, aksiyona kendinizi kaptıracaksınız. Bu ürünün diğer ayrıntıları yakında çıkacak, bu alanı takip edin.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur

İncelemeler

Kullanıcıların Söyledikleri