BRAVIA XR MASTER Series Z9K

Nefes kesen 8K gerçekçiliği, üstün parlaklık ve kontrast 
TELEVİZYONLAR

Z9K | BRAVIA XR | MASTER Series | Mini LED | 8K | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV)

Z9K Series
Z9K | BRAVIA XR | MASTER Series | Mini LED | 8K | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) | Smart TV (Google TV) ürününün fotoğrafı

189 cm (75 inç)|215 cm (85 inç)

En yeni güncellemelerimizi ve sınırlı süreli tekliflerimizi almak için hemen kaydolun. Aşağıdaki bağlantıya tıklayın, hiçbir şeyi kaçırmayın.

Ödüllü
CES® 2021 Innovation Awards logosu
CES® 2022 Best of Innovation Awards Honoree: BRAVIA CAM
CES® 2021 Innovation Awards logosu
CES® 2022 Innovation Awards: BRAVIA CORE
Bilişsel Zeka ile yeni nesil görüntü ve ses

Cognitive Processor XR™ ile görüntüyü ve sesi bir üst seviyeye çıkarın. Sony BRAVIA XR™ TV’lerdeki devrim yaratan işlemcimiz, inanılmayacak kadar gerçekçi bir deneyim için içerikleri insanların gördüğü ve duyduğu şekilde üretir. İnsan gözünün nasıl odaklandığını anlar, görüntüleri çapraz analiz ederek gerçekçi bir derinlik, olağanüstü kontrast ve muhteşem derecede canlı renkler sağlar. 

Büyük ekranda tavizsiz 8K gerçekçiliği 

Cognitive Processor XR™ ve yeni 8K mini LED’imizi içeren Z9K, her içeriği 8K çözünürlüğe yakın kaliteye yükseltir; böylece büyük ekranda üstün kontrastın yanı sıra daha fazla ayrıntının ve dokunun keyfini çıkarabilirsiniz. Duyularınızın sınırlarını zorlayın ve daha önce görülmemiş bir TV deneyimi yaşayın. 

Hassasiyetle kontrol edilen, kontrast ve parlaklıkla dolu sahneler

Cognitive Processor XR™ destekli, eşsiz XR Backlight Master Drive, hissedebileceğiniz parlaklık için bu Z9K 8K BRAVIA XR TV’de yeni nesil Mini LED arka ışığımızı hassasiyetle kontrol eder. Vurguların çevresinde neredeyse hiç parlama veya hale olmadan, inanılmayacak kadar göz kamaştırıcı ışıklar ve derin siyahların yanı sıra güzel ve doğal orta tonlarla görülmemiş bir dinamik aralığın keyfini çıkarırsınız.


BRAVIA CAM ile yeni TV deneyimlerini keşfedin

BRAVIA CAM ile her zaman evin en iyi koltuğunda oturursunuz. Oturduğunuz yeri algılar, görüntüyü ve sesi buna göre optimize eder. Ayrıca hareketle kontrol, görüntülü sohbet ve başka eğlenceli, yeni deneyimler de keşfedilmeyi bekliyor.

Ses dalgalarıyla, konserde kontrbas çalan müzisyen
Çerçeve hoparlördür, görüntü ve ses uyum içindedir

Acoustic Multi-Audio™ teknolojisiyle, ekrandakine tam uyan sesin keyfini çıkarın. TV’nin üstündeki ve iki tarafındaki dört çerçeve tweeter’ı, yönlü ses kaynaklarını yükselterek daha iyi bir sinema deneyimi için görüntü ve sesin tam uyum içinde olmasını sağlar.

TV’yi sesiyle uzaktan kontrol eden kadının yakın çekimi
Sesli aramayla görmek istediğinizi söylemeniz yeter

Sesli aramayla yeni favorilerinizi daha hızlı bulun. Adını söyleyerek doğrudan bir programa veya filme geçin ya da örneğin “aksiyon filmleri bul” diyerek sesle arama yapın. Başlamak için kumandanın ses düğmesine basın.  

Evde sinema deneyimi yaşayın, BRAVIA XR™ ile gelen filmlerin keyfine varın
PlayStation®5 için ideal
Road to Zero logosu
Yenileyin, geri dönüştürün, azaltın; çevre için tasarlandı 

BRAVIA XR TV’lerimiz, çevreci konseptiyle sürükleyici deneyim için tasarlandı. TV ve ambalajlarımızda geri dönüştürülmemiş plastik kullanımını azaltmaya kararlıyız. Z9K parçalarında %85 geri dönüşüm oranıyla, Sony tarafından geliştirilen SORPLAS™ kullanıldı. Eşsiz arka ışık kontrol teknolojimiz, BRAVIA CAM ve sensörlerimiz yüksek görüntü kalitesi sağlar ve güç tüketimini azaltır. 

2022 BRAVIA XR™ TV basın duyurumuzu izleyin
XR Picture
Yukarıdaki açılı bir ekranda XR Backlight Master Drive’ın ışığı yoğunlaştırarak Mini LED’leri kontrol ettiği görüntü
Kusursuz kontrast ve parlaklıkla gerçekçi derinliği hissedin

XR Backlight Master Drive, eşsiz yerel karartma algoritmasıyla binlerce ufak, yüksek yoğunluklu Mini LED’i mutlak hassasiyetle, bağımsız olarak kontrol eder. Parlama veya vurgu etrafında hale olmadan, ışığı maksimum parlaklık için yoğunlaştırır. Sahne göz kamaştıran ışıklar, derin siyahlar ve doğal orta tonlarla dolar. 

Gerçekçi renkler ve tonlar için geniş renk aralığı

Cognitive Processor XR™ işlemcimizle desteklenen XR Triluminos Pro, Z9K’nın bir milyarın üzerinde renge erişmesini ve hepsini gerçek dünyada görülen nüanslarla üretmesini sağlar. Geniş renk gamına sahip panelimiz ve insan odaklı işlemcimizle birlikte, rengi doygunluktan, tondan ve parlaklıktan algılayıp her ayrıntıda doğal tonlar sunabilir.

Böğürtlen, limon ve şeftalilerin yakın çekimi
XR 8K Yükseltme efektini gösteren, bir kaplanın kürkündeki desenlerin yakın çekimi
Kaybolan doku yeniden oluşturulur, içerik 8K’ya yükseltilir

XR 8K Yükseltmeyle her türlü içerik veya kaynakta 8K kalitesine yakın eğlencenin keyfine varın. Cognitive Processor XR™ işlemcimiz büyük miktarda veriye erişir, kaybolan doku ve ayrıntıları gerçekçi görüntü için akıllı teknolojiyle yeniden üretir. 

Bulanık olmayan hızlı sahneler için akıllı hareket işleme

Spor müsabakalarını ve aksiyon filmlerini izlemek artık çok daha güzel. XR Motion Clarity™ özellikli Cognitive Processor XR™ işlemcimiz, hareketi birkaç kare arasında analiz ederek aksiyonun akıcı, parlak ve net kalmasını sağlar.

Dalgadaki bulanık olmayan ayrıntıları gösteren sörfçü görüntüsü
Ekranın her yerinde güzel görüntüler

X-Wide Angle™ panel ile görüntüler her açıdan muhteşem görünür; böylece yanlardan izleyenler de ortadan izleyenler kadar memnuniyet verici bir deneyim yaşar. Ayrıca X-Anti Reflection sayesinde daha az parlamayla görüntüler çok daha net olur.

Görüntü teknolojilerini keşfedin
 
XR Ses
Acoustic Multi-Audio™ özellikli TV’den gelen ses dalgalarının görüntüsü
Çerçeve Tweeter’larıyla ekrandan gelen ses

Acoustic Multi-Audio™ teknolojimiz, yüksek frekanslı seslerin ekranın doğru yerinden, ekrandakilerle hassas uyum içinde gelmesi için dört çerçeve tweeter’ı içerir. Öne bakan subwoofer’lar ile TV’nizi nereye koyarsanız koyun güçlü basın da keyfini çıkarabilirsiniz. 

Tüm eğlence içerikleriniz 3D surround sese yükseltilir

BRAVIA XR™ ile izlediğiniz her şeye gerçek surround ses eklenir. XR Surround, sadece TV hoparlörlerini kullanarak yanlardan ve dikey olarak sanal surround ses üretir; böylece tavan içi veya yukarı dönük hoparlörler olmadan 3D ses deneyimi yaşayabilirsiniz. BRAVIA XR™ TV’lerimiz Dolby Atmos® ile de uyumludur.

Kanepede TV izleyen bir kadını ve XR Surround ile surround ses efektini gösteren oturma odası sahnesi
En iyi kullanım Sony ses ekipmanlarıyladır

Yeni BRAVIA XR TV’lerimiz, Sony ses ekipmanlarıyla birlikte, daha da ileri giderek size olağanüstü XR görüntü ve ses kalitesiyle rakipsiz bir görsel-işitsel deneyim sunar.

Kalabalık sokakta cep telefonuyla konuşan kadın Voice Zoom 2’nin konuşmanın duyulmasını nasıl kolaylaştırdığını gösteriyor
Voice Zoom™ 2, insan sesini daha net diyalog için geliştirir

Ses seviyesini yükseltmeden, TV diyaloğunu daha net duyun. Konuşmanın duyulması zor olsa dahi Voice Zoom 2, ses tipini algılar, analiz eder ve netliğini iyileştirir. 

Ses teknolojilerini keşfedin
 
BRAVIA CAM
Nerede olursanız olun, optimum izleme deneyimi 

BRAVIA XR TV’nizi birlikte verilen BRAVIA CAM ile bağlayın ve daha önce yaşamadığınız bir TV deneyimi yaşayın. BRAVIA CAM, odanın neresinde olduğunuzu ve TV’den ne kadar uzak olduğunuzu algılar, ardından sesi ve görüntüyü tam isteyeceğiniz gibi ayarlar. Yani diyaloglar da dahil olmak üzere ses, daha net ve daha etkileyici olur ve görüntü parlaklığı izleme ortamınıza göre uyarlanır.

Uzaktan TV izleyen birini ve yakından TV izleyen birini gösteren bölünmüş ekran grafiği
Her görüntü odadaki konumunuza göre optimize edilir

BRAVIA CAM, TV’nizle aranızdaki mesafeyi algılar ve odanın neresinde olursanız olun, her zaman ideal görüntü kalitesini elde etmeniz için TV parlaklığını ayarlar. TV’deki ışık ve renk sensörü, mümkün olan en iyi izleme deneyimi için görüntüleri aydınlatma koşullarına göre optimize eder.

Her yerden ideal ses deneyimi

BRAVIA CAM, yandan izliyor olsanız dahi, sizi ve konumunuzu takip edip optimum akustik için sol ve sağ ses dengesini ayarlar. Odanın neresinde olursanız olun, TV’nin tam önünde oturuyormuşsunuz gibi, aynı ses kalitesini elde edersiniz.

TV’yi önden dinleyen birini ve TV’yi yandan dinleyen birini gösteren bölünmüş ekran grafiği
TV’yi yakından dinleyen birini ve TV’yi uzaktan dinleyen birini gösteren bölünmüş ekran grafiği
Nerede olursanız olun, sesleri net duyun

BRAVIA CAM, izleme mesafenizi algılayarak diyalogları net bir şekilde duymanız için Voice Zoom ayarını otomatik olarak yapabilir. TV diyaloğunun ses seviyesi, TV’den uzaklaştığınızda yükselir, yaklaştığınızda düşer.

BRAVIA CAM ile yeni TV deneyimlerini keşfedin

Hareketle kontrol, görüntülü sohbet ve daha birçok özellik de dahil olmak üzere, BRAVIA CAM ile bir dizi yeni ve eğlenceli TV deneyimi keşfedin.

Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda sohbet edin

Arkadaşlarınızla ve ailenizle büyük ekranda hasret giderin. TV’nizi BRAVIA CAM’e bağlayarak daha fazla eğlenin. 

Oturma odasında görüntülü sohbet sırasında arkadaşlarına el sallayan bir çiftin görüntüsü
BRAVIA TV’nin üzerindeki BRAVIA CAM’in yakın çekimi
Kolayca bağlanır, kolayca kapatılır

Birlikte verilen BRAVIA CAM’i BRAVIA TV’nize çabucak ve kolayca takabilirsiniz. Daha fazla gizlilik isterseniz BRAVIA CAM’in üstündeki kamera kapağı anahtarını kullanarak kamera kapağını kapatın.

Smart TV Özellikleri
TV’yi sesiyle uzaktan kontrol eden kadının yakın çekimi
İzlemek istediğiniz her şey tek bir yerde

Favori içeriklerinize ve hizmetlerinize kolayca erişin. 700.000+ film ve TV dizisi bölümünü tek bir yerde görün. Google TV, tüm uygulama ve aboneliklerinizdeki favori içeriklerinizi size getiriyor ve tam size göre düzenliyor. 

Size özel

Abonelikleriniz ve size açık içerik içinden yeni filmler ve programlar keşfedin. Hatta çocukların uygunsuz şeyler izlemesini engellemek için onları yaşlarına uygun içeriğe yönlendiren özel bir Çocuk Profili de mevcut. Favori çocuk temaları seçin, TV izleme sürelerine sınır koyun ve hatta yatma vakitlerini ayarlayın.

Google TV’de çocuklara yönelik içerikleri gösteren ekran görüntüsü
Işık, robot temizleyici, güvenlik kamerası ve akıllı kilit gibi akıllı ev aletlerini gösteren oturma odası sahnesi
Akıllı evinizi kolayca kontrol edin

Evinizin tamamında akıllı ev cihazlarını kontrol etmek için sesinizi kullanın. Oda sıcaklığını, ışıklandırmayı ve dahasını ayarlayın; Google’dan isteyin yeter.

Akıllı telefondaki favori içeriklerinizi büyütün

iOS veya Android cihazlarınızdaki favori videolarınızın, fotoğraflarınızın, oyunlarınızın ve daha birçok şeyin keyfini büyük ekranda hızla ve kolayca çıkarın.

Akıllı telefondan TV’ye yansıtılan kedi ve kanocu görüntüleri
Akıllı teknolojileri keşfedin
 
Kolay Uzaktan Kumanda
Gündüz ve gece ortamlarında arka ışıklı kumandanın görüntüsü
Birinci sınıf sade kumanda, karanlıkta dahi kolay kullanılır

Gündüz veya gece TV'nizi zahmetsizce kontrol etmeniz için kumandamızı yeniden tasarladık. Yeni birinci sınıf kumandamız, basitleştirilmiş düğmeler ve arka ışıkla kolayca kullanılır; karanlıkta dahi her şeyi açıkça görebilirsiniz. Kompakt boyutta tasarlanan güzel ve incelikli görünüme sahip bu alüminyum kumanda elde rahat tutulur.

Kaybolan kumandanızı sesinizle kolayca bulun

Kumandanız minderler arasında bir daha hiç kaybolmasın. Bulucu işleviyle tek yapmanız gereken “OK Google, kumandamı bul” demek veya TV’nizin yanındaki düğmeye basıp kayıp kumandanızı etkinleştirmek. Kumandanız ses çıkarır ve onu hemen bulabilirsiniz.

Oturma odasında kanepe ve kumandayı bulmak için Bulucu işlevi etkinleştirilmiş
Mendille temizlenen kumandanın görüntüsü
Kolay silinir, hep temiz kalır

Daha basık düğmeler ve özel poliüretan kaplamalı düz bir yüzeyle tasarlanan kumandamız, kolayca silinir ve temiz kalır. Tüm düğmeler, özel olarak antibakteriyel malzemeyle kaplanmıştır.

Tüm cihazları tek bir akıllı uzaktan kumandayla kontrol edin

Tüm bağlı cihazlarınızı akıllı kumandamızla kontrol edebilirsiniz. Talep üzerine video hizmetlerine tek düğmeyle erişim, programları ve filmleri saniyeler içinde odanıza getirir.

Tüm bağlı cihazların tek bir akıllı uzaktan kumandayla nasıl kontrol edilebildiğini gösteren görüntü
Tasarım
Sürükleyici bir büyük ekran deneyimi için muhteşem tasarım

Minimalist Tek Parça tasarımımız, ister standa yerleştirilmiş ister duvara monte edilmiş olsun, sürükleyici izleme deneyimi sunar. Minimum çerçeve içinde, tek bir temperli cam levha içeren Pürüzsüz Kenar tasarımı, dikkatiniz dağılmadan görüntüye odaklanmanızı sağlar.

Gerçek görünüm, TV boyutuna bağlı olarak değişebilir.

Sürükle
Ekranda renkli kutularla 3 yönlü, çok konumlu standı gösteren görüntü
3 yönlü ve çok konumlu prestijli stant, tüm TV konumlarına uygun

3 yönlü çok konumlu stant, görüntüye daha fazla odaklanmanızı sağlayan standart kurulum, küçük raflar için dar kurulum ve ses sisteminizi ideal şekilde konumlandırmak için sound bar kurulumu seçenekleri sunar.

Oluşturucunun hayalindeki gibi, stüdyo kalitesinde eğlence

Bir dizi gelişmiş Oluşturucu Kalibrasyonlu Mod, IMAX Enhanced ve Dolby Vision® dahil, oluşturucuların hayalini koruyan çeşitli teknolojilerle bu TV, yönetmenin hayal gücünün yarattığı tüm dramı ve heyecanı sergiler. Üstelik Calman Ready özelliğiyle oluşturucular, prodüksiyon düzenlemelerinde kullanmak üzere profesyonel kalibrasyon da yapabilir.

Oturma odasında, duvara monte edilmiş BRAVIA TV’de Netflix içeriği izleyen bir çiftin görüntüsü. Görüntünün altındaki Adaptive Calibrated Mode düğmesi açılıp kapatıldığında ekran parlaklığının ortama uyacak şekilde değiştiği görülüyor.
Oturma odasında, duvara monte edilmiş BRAVIA TV’de Netflix içeriği izleyen bir çiftin görüntüsü. Görüntünün altındaki Adaptive Calibrated Mode düğmesi açılıp kapatıldığında ekran parlaklığının ortama uyacak şekilde değiştiği görülüyor.
AÇIK
KAPALI
Otomatik optimizasyonla Netflix’i stüdyo kalitesinde izleyin

Netflix içeriklerinin keyfini muhteşem stüdyo kalitesinde çıkarın, tıpkı oluşturucunun istediği gibi. Özel olarak Netflix içerikleri için geliştirilen Netflix Adaptive Calibrated Mode, BRAVIA XR TV’nin ortam ışığı optimizasyonu özelliğiyle birlikte çalışır ve odanızın aydınlatma koşullarına göre görüntü parlaklığını optimize ederek sizi favori programlarınızın içine çeker.

Tüm favorilerinizde optimum görüntüler

Üreticilerinin hedeflediği kalitede daha fazla içerik sizinle. BRAVIA CORE Calibrated Mode ile IMAX Enhanced™ filmler de dahil tüm filmler, evde gerçekten olağanüstü bir sinema deneyimi için otomatik olarak optimum görüntü ayarlarına getirilir.

BRAVIA CORE logosunu gösteren ekran görüntüsü
Assistive Technology logosu
Google TV’de Yardımcı Teknoloji

TV’lerimiz görme, işitme ve mobilite açısından erişilebilirlik teknolojisine sahiptir.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Cognitive Processor XR™ ve XR Backlight Master Drive destekli en yeni Mini LED ekranımızla büyük ekran 8K gerçekliğinde yeni bir boyut.

Çevre dikkate alınarak tasarlanmıştır

SONY VE ÇEVRE HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir.

Daha fazla bilgi

BU ÜRÜNDEKİ ÇEVRE DOSTU ÖZELLİKLER

  • Dinamik Arka Işık Kontrolü veya piksel seviyesinde aydınlatma kontrolü, görüntü içeriği değiştikçe ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tüketimi açısından verimliliği yükseltmeye yardımcı olur

  • Güç Tasarruf Modu ekran parlaklığını ayarlayarak enerji tasarrufu bakımından katkı sağlar

  • Ekran Kapalı Modu TV'yi tam bekleme moduna almaya gerek kalmadan sesin halen dinlenebileceği şekilde ekranı kapatarak enerji tasarrufuna yardımcı olur