α9 II

Profesyonel Tutkudan İlham Aldı

α9’un, spor ve haber fotoğrafçılığında ezber bozarak hayranlık uyandıran hız performansı, profesyonel iş akışı üretkenliğini artıran ek iyileştirmelerle yeniden doğdu.

Yeni yazılım mevcut.
Hız, güvenilirlik ve üretkenlik için üretildi

α9 II, sahada daha iyi destek için sofistike kullanım ve ağ bağlanabilirliği, sağlam, her yere götürülebilecek güvenilirlik ve rakipsiz hız gibi, profesyonel iş akışı taleplerini karşılayan gelişmeler sunar.

a9 II Fotoğraf Galerisi
α9 II Fotoğraf Galerisi
Para bisiklet yarışmasının durum görüntüsü
Gözden geçirilen hız performansı
Gelişmiş otomatik netleme
Gelişmiş otomatik netleme
Zirvesinde kar olan bir dağ fotoğrafı
Yüksek görüntü kalitesi
Gelişmiş iş akışı desteği
Gelişmiş iş akışı desteği
Çok yönlülük ve güvenilirlik
Çok yönlülük ve güvenilirlik
Hız için üretildi
Daha önce elinizden kaçıp giden, tarih yazan anları yakalayın
Kayakçıların art arda çekilmiş 20 fotoğrafı
20 fps'ye varan yüksek hızda kesintisiz çekim

Çığır açan Full Frame Exmor RSTM CMOS sensör ve BIONZ XTM işlemci bir araya gelip AF/AE takip özelliğiyle 20 fps kesintisiz çekim imkanı sağlar. Yüksek hızlı büyüleyici performans ve geniş arabellek sayesinde belirleyici anları yakalayabilirsiniz.

Karartmasız Çekim
Karartmasız Çekim

Elektronik deklanşör, SLR aynalı fotoğraf makinelerinde tipik olan kararmayı ortadan kaldırır. Kesintisiz çekimde 60 fps canlı önizleme ve minimum ekran gecikmesiyle nesne deklanşör bırakılırken görünür.
(A) Karartmasız Çekim (B) Karartmalı çekim

60 defa/sn'ye varan AF/AE hesaplamaları.
60 defa/sn'ye varan AF/AE hesaplamaları.

Işık mekanik kesintiye uğramadan görüntü sensörüne ulaşır. Aynasız yapı ve hızı yükselten teknolojiler, Full Frame netleme düzleminde AF/AE sağlar.
(1) AF/AE hesaplamaları (2) 60 defa/sn (3) 20 kare/sn

1/32000 sn'ye varan elektronik deklanşör hızları.
1/32000 sn'ye varan elektronik deklanşör hızları.

1/32000 sn’ye varan elektronik deklanşör hızı mekanik deklanşörlere fark atarak yeni bir görüntüleme ifadesi oluşturur. Parlak koşullarda bile ND filtresi olmadan düşük alan derinliğini koruyabilirsiniz.
(A modu 1/20000 sn. F8.0 ISO 1000, α9 ile çekilmiştir)

Dikkat dağıtan sesler yok
Dikkat dağıtan sesler yok

Bozulmayı önleyen elektronik deklanşör, örneğin bir spor etkinliğinde, mekanik ayna veya deklanşör seslerinin ortamı bozma riski olmadan, sahnenin sessizce yakalanmasını sağlar.

Titremeyi engelleyen çekim
Titremeyi önleyen çekim

Floresan ve diğer yapay ışıkların titremesi algılanır; deklanşör çalışması, pozlamayı, renk anormalliklerini (yüksek deklanşör hızlarında) ve kesintisiz çekimler arasındaki tutarsızlığı bastıracak şekilde zamanlanır.
Titreme önleme [1] Açık [2] Kapalı

Mekanik deklanşörle 10 fps
Mekanik deklanşörle 10 fps

Mekanik deklanşör artık 10 fps’e kadar kesintisiz çekim sağlıyor ve flaşla kullanılabiliyor. Uygun olduğunda, sahnelerde yüksek hızda kesintisiz çekim kullanabilirsiniz.

Not: Bu fotoğraf makinesi elektronik ve mekanik deklanşörlere sahiptir. Bu bölümde anlatılan özellikler, aksi belirtilmedikçe temel olarak elektronik deklanşör işlevleriyle bağlantılıdır.

Full Frame yığma yapılı dahili bellekli CMOS sensör
Full Frame yığma yapılı dahili bellekli CMOS sensör

24,2 megapiksel Full Frame yüksek hızlı yığma yapılı görüntü sensörü, yıldırım hızında okuma için verileri dahili belleğinde saklar. CMOS sensör ve gelişmiş BIONZ X görüntü işleme motoru, size gerçek dijital özgürlük sağlar.
[Dahili bellekli arkadan aydınlatmalı yığma yapı]
(1) Piksel alanı (2) Dahili bellek (3) Yüksek hızlı sinyal işleme devresi (4) Görüntü işleme motoru

Olağanüstü AF performansı
4D FOCUS: Geniş AF
4D FOCUS: Geniş AF

Sensör, 693 aşama algılamalı ve 425 kontrast algılamalı AF noktasıyla görüntünün %93’ünü kapsayan geniş ve yüksek yoğunluklu AF sağlar.

4D FOCUS: Hızlı AF
4D FOCUS: Hızlı AF

α9 II, duyarlı ve gelişmiş Hızlı Hibrit AF sayesinde muhteşem bir nesne yakalama kabiliyetiyle loş aydınlatma koşullarında dahi hızlı AF sunar.

Tekerlekli sandalyede spor yapan sporcunun fotoğrafı
4D FOCUS: Kararlı Takip

Kesintisiz AF ve optimum AF algoritması, AF doğruluğunu ve takibini büyük ölçüde artırır. Deklanşör bırakma sırasında dahi sabit AF etkinleştirme, nesne hareketinin kesintisiz olarak takip edilmesini sağlar.

4D FOCUS bağlantısı
4D FOCUS hakkında daha fazla bilgi alın
Hız yapay zeka ile buluşuyor

Gerçek Zamanlı Takip ve Gerçek Zamanlı Eye AF, Yapay Zeka tabanlı algoritmalar kullanarak ve gerçek zamanlı olarak devasa miktarda veri işleyerek hızlı, hassas ve akıllı nesne takibi için tasarlandı.

AI Tabanlı Gerçek Zamanlı Takip
AI Tabanlı Gerçek Zamanlı Takip

Nesne belirlendikten sonra, deklanşör düğmesine yarım basıldığı sürece hassas netleme korunur. Konum değişiklikleri doğru şekilde takip edilerek en iyi çekime odaklanmanız için kadrajlama esnekliği sağlanır.

Perde arkasındaki teknoloji
Perde arkasındaki teknoloji

Yapay Zeka tanıma algoritması, yüksek doğruluk için görüntü sensöründen renk, desen, mesafe, yüz ve göz verilerini işler.
(1) Yüz [AI] (2) Göz [AI] (3) Renk (4) Desen (5) Mesafe (6) Gerçek Zamanlı İşleme

Bir gözü anında netleme
Bir gözü anında netleme

Gerçek Zamanlı Eye AF, deklanşör düğmesine yarım basıldığında veya AF-ON ya da özel düğmeye basıldığında, önünden başka bir nesne geçse dahi nesnenin gözlerinden birini netlemeye devam edebilir. 

İhtiyacınıza göre sağ/sol göz seçimi
İhtiyacınıza göre sağ/sol göz seçimi

Çekimden önce veya çekim sırasında özel bir düğmeyle sol veya sağ olmak üzere belirli bir gözü de seçebilirsiniz. Göz seçimi kompozisyona, ışığa ve diğer ayrıntılara odaklanmanızı sağlar.

Hayvanlar için Eye AF
Hayvanlar için Eye AF

Hayvan ve insan için göz takibiyle hızlı, hassas otomatik algılama ve takip, yaban hayatında veya evde hayvanların görüntülerini başarıyla yakalama oranını oldukça artırır.

Garantili çekim için daha fazla AF özelliği
Düşük ışıkta dahi güvenilirdir
Düşük ışıkta dahi güvenilirdir

Gelişmiş AF algoritmaları, EV-3 kadar düşük ışık seviyelerinde dahi AF hassasiyetine yardımcı olur. "Diyafram Açıklığı Sürücüsünde Netleme Önceliği" seçeneği, loş ışıkta ve diyafram açıklığı kısıldığında daha doğru netleme için kullanılır.

Daha iyi netleme karesi kullanımı
Daha iyi netleme karesi kullanımı

Deklanşör düğmesine yarım basıldığında dahi netleme alanı artık çoklu seçiciyle istenen konuma taşınabilir. İsteğe göre, netleme karesi rengi sahneye uygun şekilde kırmızı veya beyaz olarak ayarlanabilir.

Full HD 60p 50 Mbps ile
Son derece gelişmiş yığma yapılı CMOS sensör
Son derece gelişmiş yığma yapılı CMOS sensör

Yaklaşık 24,2 etkili megapiksel, yüksek hassasiyet, arkadan aydınlatmalı yapılandırma, boşluksuz çip üzerinde lens mimarisi ve diğer Sony yenilikleri çeşitli fotoğrafçılık senaryolarında etkileyici görüntüler sunar.

En yeni görüntü işleme sistemi
En yeni görüntü işleme sistemi

En yeni BIONZ X görüntü işleme motoru, ön uç LSI ile birlikte çalışarak yüksek çözünürlüklü sensör performansını en üst düzeye çıkarır.

Zirvesinde kar olan bir dağ fotoğrafı
Üstün görüntü kalitesi

ISO 51200’e varan yüksek hassasiyetli performans ve algoritmadaki geliştirmeler, doğal cilt renkleri ve gökyüzü vb. bölgelerde pürüzsüz tonlamalar gibi akıcı ifadeler sağlar. 14 bit RAW çıkış bulunur. 

3,68 milyon noktalı Quad-VGA OLED Tru-Finder™
3,68 milyon noktalı Quad-VGA OLED Tru-Finder™

3,68 milyon noktalı vizör (EVF) ayrıntılı bir görüntü sunar. 120 fps vizör kare hızı ayarı, hareket kaynaklı minimum bulanıklıkla akıcı bir vizör görüntüsü sağlar. Dış lensteki flor kaplama kiri iter ve temizliği kolaylaştırır.

Gövde içi 5 eksenli görüntü sabitleme
Gövde içi 5 eksenli optik görüntü sabitleme

Gövde içi 5 eksenli optik görüntü sabitleme, 5,5 kademeli bir deklanşör hızı avantajı sunar. Canlı önizleme monitörü görüntü sabitlemesi, hızlı hareket eden nesnelerde dahi kolay görüntü kompozisyonu sağlar.
(1) Eğme (2) Sapma (3) Sallanma

Bulanıklığı azaltan yapı
Bulanıklığı azaltan yapı

Sony’nin yeniden tasarladığı deklanşör ünitesi, deklanşör darbelerini emen yumuşatılmış vidalar içerir ve gelişmiş görüntü sabitleme algoritması görüntü bulanıklığını etkili şekilde azaltır. Deklanşör sesi de azaltılmıştır.

Muhteşem 4K video kaydı

Muhteşem 4K video kaydı gerçek oldu. Piksel gruplanması olmadan tam piksel okuma sayesinde, 3840 x 2160 4K çıkışta, 4K için gereken veri miktarının yaklaşık 2,4 katı (6K için gereken veri miktarına eşdeğer) yoğunlaştırılabilir. Hızlı Hibrit AF performansı, Eye AF işlevleri, Dokunmatik Takip ve farklı özellikler ile oldukça çok yönlüdür.

Muhteşem 4K video kaydı
Çeşitli video işlevleri
Gerçek Zamanlı Eye AF artık video çekiminde
Gerçek Zamanlı Eye AF artık video çekiminde

Gerçek Zamanlı Eye AF, artık nesnenin gözlerini algılayıp bir gözü takip etmeye devam ederek video çekimini de destekliyor. α9 II, bu gözü hassasiyetle netlemeye devam ettiği için, siz kompozisyona odaklanabilirsiniz.

Nesneyi ısrarla netlemek için Dokunmatik Takip
Nesneyi ısrarla netlemek için Dokunmatik Takip

α9 II’de video çekerken, LCD monitörde dokunulan bir nesne otomatik olarak netlenir ve Dokunmatik Takiple takip edilir. Bir insan gözü tespit edilirse Gerçek Zamanlı Eye AF etkinleşir ve gözü takip eder.

Çok işlevli yeni mikrofonla uyumlu
Çok işlevli yeni mikrofonla uyumlu

Çoklu Arayüz Yuvası (MI Yuvası) Dijital ses arayüzü ile geliştirildi. Yeni ECM-B1M Shotgun Mikrofonu kullanarak minimum bozulmayla yüksek kaliteli ses kaydedin.

Profesyonel iş akışı desteği
1000BASE-T ile yüksek hızda veri aktarılabilir
1000BASE-T ile yüksek hızda veri aktarılabilir

1000BASE-T’yi destekleyen LAN terminali üzerinden artık belirli bir FTP sunucusuna büyük görüntü dosyası verilerini akıcı, güvenilir ve yüksek hızlarla aktarmak mümkün. FTPS (SSL/TLS üzerinden Dosya Aktarım Protokolü) ile yüksek güvenlik sağlanıyor.

Arka plan FTP veri aktarımları için destek
Arka plan FTP veri aktarımları için destek

Profesyonellerin anında teslim taleplerini karşılamak için α9 II, çekim sırasında ve çekimden sonra JPEG ve RAW dosya teslimi için arka planda FTP veri aktarımlarını destekler. Dokuza kadar FTP sunucusu önceden atanabilir.

Görüntülerinize Sesli Notlar ekleyin
Görüntülerinize sesli notlar ekleyin

Yeni Sesli Not işlevi, 60 sn’ye kadar içeriğin veya çekim koşullarının sesli açıklamalarını kaydetmenizi ve görüntülere .wav dosyası olarak eklemenizi sağlar. IPTC ve fotoğraf makinesi seri numarası bilgileri de görüntü dosyalarına gömülebilir.

Remote Camera Tool ile uzaktan kullanım
Remote Camera Tool ile uzaktan kullanım

Remote Camera Tool masaüstü uygulamasıyla uzaktan kullanım mümkündür; spor arenasının çatısından kuş bakışı çekim yaparken olduğu gibi, fotoğrafçının erişiminin kısıtlı olduğu zamanlarda elverişli bir özelliktir.

5 GHz Wi-Fi destekli
5 GHz Wi-Fi® destekli

2,4 GHz bandın yanı sıra 5 GHz bant Wi-Fi® (kablosuz LAN IEEE 802.11ac) üzerinden de yüksek hızda aktarım yapılabilir. Artık PC ile uzaktan kablosuz çekim yapılabilir ve çekim stilleriniz kabloların kısıtlamalarından kurtulur.

Kablolu USB bağlantısıyla PC ile daha da hızlı uzaktan çekim
Kablolu USB bağlantısıyla PC ile daha da hızlı uzaktan çekim

Yeni eklenen USB Type-CTM bağlantısı ve PC ile uzaktan çekim algoritmasında yapılan iyileştirmeler, aktarım hızında önemli artışlar sağlar. Büyük, sıkıştırılmamış RAW görüntüleri iş akışını kesintiye uğratmadan akıcı bir şekilde aktarabilirsiniz.

Profesyoneller için tasarlandı
Dikey olarak kolay kullanım
Dikey olarak kolay kullanım

Yeni VG-C4EM’de, fotoğraf makinesi dikey tutulduğunda benzer kullanım "hissini" verecek şekilde, fotoğraf makinesi gövdesindekine benzer optimum konum, boyut, şekil ve malzemeye sahip kontroller sağlanmıştır.

Çekiminizi profesyonel sınırlara götürün
Çekiminizi profesyonel sınırlara götürün

α9 II’de yüksek kapasiteli bir NP-FZ100 pil kullanılır. Alternatif olarak, daha uzun çekim süreleri ve sahada rahat çekim için isteğe bağlı VG-C4EM Dikey Kolda bu pillerden iki tane kullanılabilir.

Her ikisi de UHS-II’yi destekleyen çift ortam yuvası
Her ikisi de UHS-II’yi destekleyen çift ortam yuvası

Her iki ortam yuvası da hızlı veri yazma için UHS-I ve UHS-II ile uyumludur. α9 II, aynı anda veya yedek kayıt yapabilir, RAW/JPEG verilerini ve fotoğrafları/videoları ayırabilir ve kartlar arasında verileri kopyalayabilir.

Ayarları Kaydet/Yükle
Ayarları Kaydet/Yükle

Yeni Ayarları Kaydet/Yükle işlevi, diğer α9 II’lerle kolay paylaşım için fotoğraf makinesi ayarlarını SD bellek kartına kaydeder ve karttan yükler. "FTP Ayarlarını Kaydet/Yükle" işlevi, "FTP Aktarım İşl." altındadır ve FTP ile ilgili ayarları kaydedip yükler.

Verimli görüntü seçimi
Verimli görüntü seçimi

İnceleme amaçlı oynatma ekranıyla, yerinde yıldız dereceleri verin veya görüntü koruma uygulayın. Artık büyük fotoğraf koleksiyonlarını 10 veya 100 karelik atlamalarla, kesintisiz seri çekimleri ise grup halinde inceleyebilirsiniz.

Gelişmiş menü arayüzü
Gelişmiş menü arayüzü

Menü ekranında özel tuş ayarlarının açıklaması, kullanımın anlaşılmasını kolaylaştırır. Ayrıca tek elinizle ön kadranı veya Fn düğmesini kullanarak menü sekmeleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

Creators’ Cloud
Creators’ Cloud Platformu

Creators’ Cloud platformu, gelişmiş Sony fotoğraf makinesi teknolojisi ile bulut tabanlı yapay zekayı birleştirerek yaratıcı çalışmaları destekler. Ayrıca dünya çapındaki diğer içerik oluşturucuların keşif ve iş birliği yaptıkları yerdir. Fotoğraf makinelerini çekim ile prodüksiyon uygulamaları ve hizmetleriyle entegre eden çözümler sunan uygulamaları keşfedin.

α9 α9 II Hızlı Kurulum Kılavuzu
α9 α9 II AF Hızlı Kurulum Kılavuzu
iMovie ve Final Cut Pro X
iMovie ve Final Cut Pro X ile çalışır

Bu ürün, iMovie ve Final Cut Pro X ile uyumludur.

Özellikler ve Teknik Nitelikler

Kullanım, güvenilirlik ve bağlanabilirlik; güvenilir AF’nin yanı sıra 20 fps’e varan karartmasız kesintisiz çekim, sessiz çekim özellikleri ve bozulmayı önleyen titreşimsiz deklanşör gibi profesyonel ihtiyaçları destekleyecek şekilde iyileştirildi.
  • Dahili bellek ile 24,2 megapiksel 35 mm full frame yığma yapılı CMOS sensör

  • BIONZ X™™ işleme motoru

  • AF/AE takibiyle 20 fps kesintisiz çekim

  • 693 noktalı aşama algılamalı ve 425 noktalı kontrast algılamalı AF noktasıyla geniş AF kapsamı

  • 1000BASE-T LAN terminal, hızlı veri aktarımı için 5 GHz Wi-Fi® desteği

Objektif Uyumluluğu
Sony E mount'lı lensler
Sensör Tipi
35mm full frame (35,6×23,8 mm), Exmor RS CMOS sensör
Piksel Sayısı (Efektif)
Yaklaşık 24,2 megapiksel
ISO Hassasiyeti
[Fotoğraf] Mekanik Deklanşör: ISO 100-51200 (ISO 50 ile ISO 204800 arasında değişen ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst limit), Elektronik Deklanşör: ISO 100-25600 (ISO 50 ve üzeri ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst limit), [Video] ISO 100-51200 eşdeğeri (ISO 102400 ve altı ISO sayısı genişletilmiş ISO aralığına ayarlanabilir), OTOMATİK (ISO 100-12800, seçilebilir alt ve üst limit)
Pil Ömrü (Fotoğraflar)
Yaklaşık 500 çekim (Vizör) / yaklaşık 690 çekim (LCD monitör) (CIPA standardı)
Vizör Tipi
1,3 cm (0,5 tipi) elektronik vizör (renkli), Quad-VGA OLED
Monitör Türü
7,5 cm (3,0 tipi) tip TFT
Sony heyecan verici deneyimler yaşamanızı sağlayan ürünler, hizmetler ve içerik sunmanın yanı sıra ticari faaliyetleri süresince çevresel anlamda sıfır ayakizi bırakma hedefi için çaba göstermeye de büyük önem verir Sony ve Çevre hakkında daha fazla bilgi

Ödüller

Ödüller