Aradığınız daha iyi fotoğraf makinesi

Daha fazlası için hazır olduğunuzda, profesyonel gibi çekim yapan ancak kolayca taşınabilir bir fotoğraf makinesi sizi bekliyor olacak.

Günlük zorluklara yönelik, alışkanlık yapan fotoğraf makinesi

Sony aynasız fotoğraf makineleri görüntülemeyi akıllı telefonun ötesine taşıyor. Profesyonel bir fotoğraf makinesi kadar güçlü ancak küçük ve kolay kullanımlı olan bu cihazlar günlük çekimleri hem göze hem duygulara hitap eden güzel videolara ve fotoğraflara dönüştürüyor.

Her ortamda çarpıcı görüntüler

Özellikle zorlu ışık koşullarında görüntü yakalamak için bekleyemezsiniz. Daha büyük görüntü sensörü ve parlak lenslere sahip Sony aynasız fotoğraf makinesi, ışığı daha iyi kullanır. Hızlı netleme ve daha geniş dinamik aralıkla zorluğu güzelliğe dönüştürebilirsiniz.

Karanlık, kötü fotoğrafa bahane değil

Duygu dolu loş bir ışığı telefonunuz flaşla mahvediyor! Size her ışıkta muhteşem çekim yapan bir fotoğraf makinesi lazım. Sony aynasız makineler, flaş yokken de keskin ve düşük gürültülü görüntüler için büyük görüntü sensörü ve akıllı görüntü işlemcisi içerir.

Etkileyici görüntüler

Zihnimiz, karmaşık bir dünyada konsantre olmamız için titizlikle odaklanır. Büyük sensörler sayesinde bu bokeh tekniğini görüntülerinize de uygulayabilir, nesnenizi göz ardı edilemeyecek bir güzellikle titizce sunabilirsiniz.

Dünyaya farklı bir açıdan bakın

Dünyayı farklı perspektiften yakalamak için eğilebilir monitörü kullanın. Vizör veya akıllı telefon ekranından kurtulun, tahmin et-çek yöntemini daha az kullanarak çok daha fazlasını görün ve yapın. İdeal görüntüyü ilk seferde çekin.

Sırrı sensör boyutunda saklı

Görüntü sensörü dijital fotoğraf makinesinin gözü gibidir; sensör ne kadar büyükse o kadar iyi görüntüler sunar. Akıllı telefon sensöründen 10+ kat büyük sensörle görüntüde eksiksiz iyileşme; daha fazla piksel, daha iyi düşük ışık hassasiyeti ve daha geniş dinamik aralık sağlanır. Daha keskin görüntüler için her seferinde büyütme ve baskı.
[1] Akıllı telefon [2] 1.0 tipi [3] APS-C format [4] 35 mm full frame format

1. Sony aynasız fotoğraf makinesi (35 mm full frame): Büyük sensörle üstün ayrıntı üretimi / 2. Akıllı telefon: Çok daha az ince ayrıntı

Sensör boyutu ve düşük ışık performansı

Sony aynasız fotoğraf makinesinin çok daha büyük boyutlu sensörünün avantajları kolayca fark edilebilir. Daha büyük bir sensör daha az gürültü, daha fazla ayrıntı ve özellikle ışık düşük olduğunda daha güzel bir görüntü sunar.

Bokeh (seçici netleme)

Sony aynasız fotoğraf makinesinin büyük sensörü, akıllı telefonların aksine, nesneniz üzerinde titiz netleme için sığ alan derinliği veya bokeh sağlar. Çarpıcı efekt, özellikle yakın görüntülere derinlik ve ifade katıp profesyonel görünüm kazandırır.

Sony aynasız fotoğraf makinesi (35 mm full frame) görüntüsü
Sony aynasız fotoğraf makinesi (35 mm full frame)

Netlenmemiş bir arka planla çevrili olduğunda görüntünün keskin bir şekilde netlenen kısmının çok daha dikkat çekici olduğunu unutmayın.

Akıllı telefon görüntüsü
Akıllı telefon

Bokeh içermeyen görüntüler, fotoğrafçının duygularını taşımadığı için adeta sıradan, fazlasıyla mekanik ve daha az ilgi çekici görünebilir. 

Hızlı netleme nesnenize kilitlenir

Hayvanlar, çocuklar, araçlar... Hiçbiri hareketsiz durmaz. Sony aynasız fotoğraf makinesinin içindeki muhteşem beyin, çoklu netleme noktalarıyla hareketli nesnelere kilitlenir, hareketi izler ve çekim anına hazırlanır.

Yüksek hızlı netleme
Yüksek hızlı netleme

Yüksek hızlı netleme büyük bir avantajdır. Hareketli nesneye anında kilitlenip bir sonraki hareketini tahmin ederek kolayca netleme yapmanızı ve çekime hazır olmanızı sağlar.

Neredeyse tüm kareyi kaplayan hassas takip

Sony aynasız fotoğraf makineleri, tipik DSLR’lerin aksine, nesnenizi hem hızla (aşama algılamalı AF) hem de hassasiyetle (kontrast algılamalı AF) bulabilmeniz için neredeyse tüm kare genelinde netleme noktalarına sahiptir.

Benzersiz göz öncelikli netleme
Benzersiz göz öncelikli netleme

Eye AF, muhteşem portrelerin sırrı olan gözleri hassas şekilde netleyerek eşsiz portreler çekmenizi sağlar. Nefes kesen düğün fotoğrafları ve diğer çekimler için daha güçlü bir netleme aracı yoktur.

Hayvanlar için Eye AF
Hayvanlar için Eye AF

Hayvanlar için Gerçek Zamanlı Eye AF sayesinde, hayvan fotoğrafçılığı artık asla aynı olmayacak. Fotoğraf makinesi, muhteşem evcil hayvan portreleri ve yaban hayatı çekimleri için hayvanların gözünü netler ve takip eder.

Hızlı ve kolay paylaşım imkanı

Akıllı telefonunuzla çevrimiçi fotoğraf paylaşmaya alışkın olabilirsiniz ve bunu değiştirmeye gerek yok. Tek dokunuşla paylaşma sunan Sony aynasız fotoğraf makinesi, çekim yapmayı, fotoğrafları akıllı cihazınıza aktarmayı ve paylaşmayı kolaylaştırır.

Imaging Edge Mobile
Imaging Edge Mobile ile uzaktan çekim yapın, inceleyin, düzenleyin ve paylaşın

Ücretsiz Imaging Edge Mobile uygulaması, kolay NFC kablosuz eşlemeyle ve Wi-Fi hızıyla görüntüleri akıllı telefonunuza aktarmanızı veya akıllı cihazınızla önizleme yapıp deklanşörü tetikleyerek uzaktan çekim yapmanızı sağlar. 

Dilediğiniz yerde kolayca çekim yapın

Kompakt ve kolay kullanımlı Sony aynasız fotoğraf makineleri anında her gün taşıdığınız fotoğraf makinesi haline gelecek. Şarj edilebilir pil, eğilebilir ekranlar ve özelleştirme imkanı sayesinde tüm görüntü tutkunları için kolayca yükseltilebilir.

Tüm temel özellikleri içeren kompakt tasarım görüntüsü
Tüm temel özellikleri içeren kompakt tasarım

Sony aynasız fotoğraf makineleri, kompakt ve hafif gövdesiyle işlevsel kullanım imkanını maksimum düzeye çıkarır.

USB harici güç kaynağı görüntüsü
USB harici güç kaynağı

Pil seviyesi düşük olduğunda, fotoğraf makinesine genel taşınabilir USB şarj cihazlarıyla dahi güç sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf makinesini farklı konumlarda tutarak çekim yapın görüntüsü
Makineyi farklı konumlarda tutarak çekim yapın

Fotoğraf makinelerimizin çoğu, fotoğraf makinesi yere yakın tutularak veya makineyi başınızın üstünde tutarak tüm aydınlatma koşullarında rahatça fotoğraf çekmek için son derece çok yönlü eğilebilir bir LCD ekrana sahiptir.

Size özel Sony aynasız makine

Birçok model sayesinde, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize en uygun fotoğraf makinesini seçerken ödün vermek zorunda kalmazsınız.

Her gün yanınızda taşıyacağınız fotoğraf makinesi

En iyi fotoğraf makinesi, her zaman yanınızda olandır. Bu üç kompakt, çok yönlü ve yüksek kaliteli fotoğraf makinesinden biri, tüm maceralarınızda en iyi yol arkadaşınız olabilir.

Maksimum düzeyde kompakt kullanım imkanı

Yarısı kadar ağırlık, üstün ayrıntı, hassasiyet ve görüntü kalitesi ile full frame DSLR’lerden daha iyi sonuçlar sunan bu aynasız kompakt fotoğraf makineleri, sessiz çekim özelliğiyle bebekleri, yabani hayvanları veya restoranda yan masanızı rahatsız etmez.